PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok poleciała do Turcji. Dwa wyraźne braki w kadrze

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: drużyna Jagiellonii Białystok
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: drużyna Jagiellonii Białystok
zdjęcie autora artykułu

Drużyna Jagiellonii Białystok poleciała do Turcji, gdzie w dniach 10-22 stycznia czeka ją zgrupowanie w Belek. W kadrze zespołu brakuje dwóch piłkarzy, którzy stanowili ważną część ekipy w rundzie jesiennej.

Bez Bodvara BodvarssonaTomasa Prikryla i Krzysztofa Toporkiewicza odbędzie się obóz treningowy Jagiellonii Białystok w tureckim Belek, który jest głównym etapem przygotowań drużyny do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy. Całą trójkę wykluczyły z niego kontuzje. Poza tym w kadrze wybranej przez trenera Bogdana Zająca może zaskakiwać brak Szymona Sobczaka.

Szkoleniowiec podlaskiego klubu ostatecznie nominował do wyjazdu 30 piłkarzy. Na liście znaleźli się nie tylko zawodnicy tworzący jesienią pierwszą drużynę, ale także i niektórzy gracze przebywający ostatnio na wypożyczeniach (Paweł Gierach, Luka GugeszaszwiliBartosz Kwiecień, Błażej Niezgoda) czy juniorzy (Jakub Lutostański, Miłosz Matysik, Jakub Orpik).

Nie można wykluczyć, że liczba piłkarzy Jagiellonii podczas obozu ulegnie powiększeniu. Trwają bowiem poszukiwania wzmocnień na niektóre pozycje. Najbardziej zaawansowany wydaje się temat nowego lewego obrońcy, ponieważ działacze prowadzą negocjacje w sprawie pozyskania Bojana Nasticia z BATE Borysów.

Jaga będzie przebywać w Turcji od 10 do 22 stycznia. W tym czasie ma głównie szlifować formę na obiektach ośrodka w Belek. Ponadto planowane jest rozegranie czterech meczów sparingowych, w których rywalami będą: KGHM Zagłębie Lubin, serbski Radnicki Nis, ukraiński Olimpik Donieck i wstępnie rosyjski Rubin Kazań (nadal nie przekazał ostatecznej decyzji).

Kadra Jagiellonii na zgrupowanie w Belek:

Bramkarze: Xavier Dziekoński, Luka Gugeszaszwili, Błażej Niezgoda, Pavels Steinbors, Damian Węglarz.

Obrońcy: Błażej Augustyn, Paweł Gierach, Bartosz Kwiecień, Jan Majsterek, Miłosz Matysik, Paweł Olszewski, Ivan Runje, Bogdan Tiru, Bartłomiej Wdowik.

Pomocnicy: Bartosz Bida, Ariel Borysiuk, Fiodor Cernych, Jesus Imaz, Fernan Lopez, Maciej Makuszewski, Przemysław Mystkowski, Jakub Orpik, Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Kris Twardek, Kamil Wojtkowski, Mateusz Wyjadłowski.

Napastnicy: Maciej Bortniczuk, Jakub Lutostański, Jakov Puljić.

Jagiellonia może pozyskać Rosjanina zamiast Bośniaka>>>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piękny gol piłkarki FC Barcelona. Trafiła idealnie!

Źródło artykułu: