Serie A: Fiorentina odczarowała stadion. Bartłomiej Drągowski obronił rzut karny

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNIN / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNIN / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski

Bartłomiej Drągowski mocno przyczynił się do zwycięstwa 1:0 ACF Fiorentiny z Cagliari Calcio. Polak zapracował na czyste konto między innymi obroną strzału z rzutu karnego Joao Pedro.

ACF Fiorentina do niedzieli czekała na pierwszą wygraną na Stadio Artemio Franchi pod wodzą trenera Cesare Prandellego. W tabeli uwzględniającej wyłącznie wyniki u siebie Viola była 12. siłą ligi. Jeszcze niżej, ponieważ na 15. miejscu było Cagliari Calcio pod względem rezultatów na wyjazdach, a od początku 2020 roku przywiozło na Sardynię komplet punktów z tylko dwóch spotkań. Jedni i drudzy mieli co poprawiać, a plan wcielili w życie gospodarze.

Najlepszą szansę na strzelenie gola w pierwszej połowie miał Joao Pedro, który w 38. minucie zabrał się za wykonanie rzutu karnego za faul Igora. Najskuteczniejszy Brazylijczyk w Europie miał zamiar pokonać Bartłomieja Drągowskiego płaskim uderzeniem w prawą stronę. Polak wiedział, co się święci i rzucił się w odpowiednim kierunku. Nie dość, że nie pozwolił na lądowanie piłki w bramce, to na dodatek ją złapał. Interwencja w takim stylu powinna zaboleć lidera gości.

Bartłomiej Drągowski obronił dwa z pięciu rzutów karnych w tym sezonie. Tyle samo zatrzymanych jedenastek ma w lidze tylko Gianluigi Donnarumma z AC Milanu, który mierzył się z trzema strzałami. Golkiper gospodarzy interweniował z wyczuciem również w innych nerwowych sytuacjach i zapracował na piąte czyste konto.

Wysiłek bramkarza nie poszedł na marne, ponieważ w 72. minucie Fiorentina znalazła sposób na strzelenie gola drużynie Sebastiana Walukiewicza. Dobrze dysponowany Dusan Vlahović poderwał się żywiołowo do kontrataku i podsumował strzałem z bliska do siatki dogranie Jose Callejona.

Cesare Prandelli poprowadził po raz 200. w elicie Fiorentinę. Takim samym osiągnięciem w jednym klubie może pochwalić się jeszcze tylko pięciu innych szkoleniowców, od kiedy w lidze włoskiej są przyznawane trzy punkty za zwycięstwo. To Carlo Ancelotti w Milanie, Marcello Lippi w Juventusie, Gian Piero Gasperini w Genoi, Roberto Mancini w Interze oraz Luciano Spalletti w Romie. Między innymi dzięki Drągowskiemu jubileusz Prandellego był udany. Poprowadził on Violę do już szóstego zwycięstwa z Cagliari w karierze.

ACF Fiorentina - Cagliari Calcio 1:0 (0:0) 1:0 - Dusan Vlahović 72'

W 38. minucie Joao Pedro (Cagliari) nie wykorzystał rzutu karnego. Bartłomiej Drągowski obronił

Fiorentina: Bartłomiej Drągowski - Nikola Milenković, German Pezzella (38' Lucas Martinez), Igor - Martin Caceres (73' Lorenzo Venuti), Sofyan Amrabat, Erick Pulgar, Giacomo Bonaventura, Cristiano Biraghi - Dusan Vlahović (82' Christian Kouame), Jose Callejon (82' Borja Valero)

Cagliari: Alessio Cragno - Fabio Pisacane (80' Gabriele Zappa), Sebastian Walukiewicz, Diego Godin, Charalampos Lykogiannis - Razvan Marin, Radja Nainggolan (80' Adam Ounas) - Christian Oliva (86' Alberto Cerri), Joao Pedro, Riccardo Sottil (86' Matteo Tramoni) - Giovanni Simeone (80' Leonardo Pavoletti)

Żółte kartki: Biraghi (Fiorentina) oraz Oliva, Tramoni, Pavoletti (Cagliari)

Sędzia: Piero Giacomelli

Grafika za SofaScore.com:

Czytaj także: Atalanta lepsza od Benevento. Josip Ilicić rozbroił defensywę Kamila Glika Czytaj także: Genoa CFC wygrała z Bologną FC. Dubler Łukasza Skorupskiego nie pomaga drużynie

Czy Bartłomiej Drągowski powinien znaleźć się w kadrze na Euro 2020?