Serie B: Mariusz Stępiński strzelił gola. Polak zapewnił zwycięstwo US Lecce

Mariusz Stępiński jest obecnie najskuteczniejszym Polakiem we Włoszech. Swoim strzałem zapewnił US Lecce zwycięstwo 1:0 z Regginą Calcio.

Mariusz Stępiński Getty Images / Maurizio Lagana / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński
Mariusz Stępiński zdobył piątego gola dla US Lecce w Serie B, a szóstego w sezonie. Były reprezentant Polski przymierzył do bramki również w przegranym meczu Pucharu Włoch z Torino. Stępiński pozostaje najskuteczniejszym Polakiem na Półwyspie Apenińskim, a ponadto przy trzech trafieniach asystował.

Napastnik umieścił piłkę w bramce Andrade Nicolasa w 22. minucie i okazało się to jedyne trafienie w meczu Lecce z Regginą Calcio. Po przerwie spadkowicz z Serie A miał swoje problemy, ale utrzymał prowadzenie. Jeremy Menez nie wykorzystał rzutu karnego przyznanego Regginie, a Massimo Coda osłabił Lecce drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

Stępiński został zmieniony w 81. minucie, a jednym z wprowadzonych z ławki rezerwowych zawodników Lecce był Marcin Listkowski. Były pomocnik Pogoni Szczecin zaznaczył swój pobyt na boisku żółtą kartką. Przez całe spotkanie w barwach Regginy grał Thiago Cionek.

Ofensywa Lecce pozostaje statystycznie najlepszą w Serie B. Drużyna Stępińskiego oraz Listkowskiego znajduje się na piątym miejscu w tabeli i kandyduje do awansu. Reggina jest na 14. lokacie.

Reggina Calcio - US Lecce 0:1 (0:1)
0:1 - Mariusz Stępiński 28'

Czy Mariusz Stępiński zagra jeszcze w przyszłości w Serie A?