Serie A. Gennaro Gattuso dba o atmosferę w drużynie. Piotr Zieliński zachwala trenera

Piłkarze Napoli błysnęli formą w niedzielnym meczu z Fiorentiną. - To był wspaniały pomysł, aby trener poszedł z nami na lunch. Spędziliśmy razem 2-3 godziny - zdradził Piotr Zieliński.

Rafał Szymański
Piotr Zieliński (w środku) cieszy się z gola PAP/EPA / CESARE ABBATE / Na zdjęciu: Piotr Zieliński (w środku) cieszy się z gola
Neapolitańczycy nie pozwolili dojść do głosu przeciwnikom w meczu 18. kolejki Serie A. Zespół Gennaro Gattuso pokonał Fiorentinę w stosunku 6:0.

Piotr Zieliński spędził na murawie 73 minuty, w pierwszej połowie pokonał Bartłomieja Drągowskiego precyzyjnym strzałem zza pola karnego. Dublet skompletował Lorenzo Insigne, a na listę strzelców wpisali się również Diego Demme, Hirving Lozano oraz Matteo Politano.

- Kiedy jest zdrowy fizycznie, to może grać na wielu pozycjach. Na ostatnich 25 metrach w świetnie pokazuje swoje atuty. Musi jednak jeszcze trochę poprawić w sferze mentalnej - Gattuso w superlatywach mówił o reprezentancie Polski na konferencji prasowej.

Szkoleniowiec w krótkim czasie zupełnie odmienił grę swojej drużyny. Jak się okazało, w ostatnich dniach zawodnicy wzięli udział w spotkaniu integracyjnym.

- To był wspaniały pomysł, aby trener poszedł z nami na lunch. Spędziliśmy razem 2-3 godziny, jednak to co się tam działo zostanie między nami. Było to jednak spokojne spotkanie, które dobrze posłużyło nam wszystkim - przekazał Zieliński w wypowiedzi na antenie telewizji DAZN.

SSC Napoli pnie się w ligowej tabeli. Dzięki niedzielnej wygranej podopieczni Gattuso znaleźli się na najniższym stopniu podium. Liderem pozostaje AC Milan, który swoje spotkanie rozegra w poniedziałek.