Premier League. Manchester City włącza się do walki o tytuł. Crystal Palace zdeklasowane

Piłkarze Manchesteru City zgłaszają akces do walki o mistrzostwo Anglii. Drużyna Guardioli zdeklasowała 4:0 Crystal Palace i awansowała na pozycję wicelidera.

Rafał Szymański
John Stones cieszy się z gola PAP/EPA / Dave Thompson / Na zdjęciu: John Stones cieszy się z gola
Do niedzielnej rywalizacji ekipa z Manchesteru przystępowała jako zdecydowany faworyt. Gracze prowadzeni przez Roya Hodgsona nie zdołali sprawić niespodzianki.

Pep Guardiola wreszcie mógł wystawić nominalnego napastnika w podstawowym składzie. Gabriel Jesus rozegrał spotkanie w pełnym wymiarze czasowym.

Początek meczu był nieco niemrawy. Dopiero w 23. minucie zawodnicy "The Citizens" zwiększyli intensywność ataków. Strzały na bramkę oddali kolejno: Raheem Sterling, Ilkay Gundogan i Kevin De Bruyne. Defensorzy Crystal Palace skutecznie interweniowali przy wszystkich próbach.

Worek z bramkami otworzył John Stones. De Bruyne wrzucił na głowę reprezentanta Anglii, który znalazł drogę do siatki. Dla Belga była to już 100. asysta w barwach Man City.

Na kolejne trafienie kibice musieli czekać do drugiej połowy. Gundogan podwyższył prowadzenie chwilę po przerwie. Niemiec doskonale przymierzył zza pola karnego i trafił w samo okienko bramki strzeżonej przez Vicente Guaitę.

W 68. minucie De Bruyne stworzył kolejną sytuację kolegom. Po dośrodkowaniu z narożnika strzał Rubena Diasa odbił Guaita, ale Hiszpan nie miał już szans przy dobitce Stonesa. Stoper drugi raz wpisał się na listę strzelców.

W końcówce wynik ustalił Sterling. Skrzydłowy zaskoczył bramkarza przeciwników strzałem z rzutu wolnego z niewielkiej odległości. Guaita skapitulował po raz czwarty.

Dzięki bezapelacyjnemu zwycięstwu Manchester City awansował na 2. pozycję w stawce. Podopieczni Guardioli na ten moment tracą 2 punkty do drużyny z Old Trafford, ale warto zaznaczyć, że rozegrali o 1 mecz mniej.

Manchester City - Crystal Palace 4:0 (1:0)
1:0 - John Stones 26'
2:0 - Ilkay Gundogan 56'
3:0 - John Stones 68'
4:0 - Raheem Sterling 88'
Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Ruben Dias, John Stones, Oleksandr Zinchenko, Fernandinho, Ilkay Gundogan (71' Ferran Torres), Kevin De Bruyne (71' Joao Cancelo), Bernardo Silva (60' Phil Foden), Raheem Sterling, Gabriel Jesus.

Crystal Palace: Vicente Guaita, Joel Ward, James Tomkins, Gary Cahill, Tyrick Mitchell, Luka Milivojević (71' Jairo Riedewald), James McArthur, James McCarthy, Andros Townsend (79' Michy Batshuayi), Eberechi Eze, Jordan Ayew.

Sędziował: Lee Mason.