Takiej akcji w sporcie jeszcze nie było. "Chcesz wejść na nasz stadion? Zaszczep się"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Mikhail Japaridze\TASS  / Na zdjęciu: szczepienie przeciw COVID-19
Getty Images / Mikhail Japaridze\TASS / Na zdjęciu: szczepienie przeciw COVID-19
zdjęcie autora artykułu

Klub z 3. ligi włoskiej US Alessandria Calcio 1912 chce namówić niezdecydowanych kibiców do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. "Wkrótce może nastąpić powrót do normalności" - przekonują działacze z Piemontu.

W tym artykule dowiesz się o:

US Alessandria Calcio 1912, klub z włoskiej Serie C (trzeci poziom rozgrywkowy), rozpoczął kampanię społeczną pod hasłem: "Zaszczepieni na stadion" - informuje "La Gazzetta dello Sport", największy dziennik sportowy w Italii.

Akcja klubu z Piemontu - zdaniem jej organizatorów - ma na celu podniesienie świadomości zagrożenia wynikającego z pandemii koronawirusa wśród kibiców piłki nożnej, a także przekonanie niezdecydowanych do szczepień - w nadziei, że wkrótce może nastąpić powrót do normalności.

Dekret wprowadzony przez włoski rząd, w którym znalazł się zapis o zakazie udziału kibiców w wydarzeniach sportowych, ma obowiązywać do 5 marca. "Chcielibyśmy zapewnić możliwość wejścia na nasz stadion wszystkim sympatykom, którzy zdecydują się zaszczepić przeciwko COVID-19" - czytamy w komunikacie prasowym US Alessandria Calcio 1912.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo w Sao Paulo. Fanatyczni kibice wyszli na ulice!

Włoski klub wyraził też nadzieję, że w jego ślady pójdą inne firmy i zakłady pracy w całym kraju. W opinii pomysłodawców akcji "Zaszczepieni na stadion" tylko takie działania mogą spowodować, że Włochy w końcu poradzą sobie z pandemią koronawirusa.

We Włoszech do dziś stwierdzono ponad 2,4 mln przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 zmarło ponad 83 tys. osób.

Zobacz: F1. Stracili aż 22,5 mln funtów. Wszystko przez koronawirusa Branża fitness nie cofnie się ani o krok. Oto plan otwarcia od 1 lutego

Źródło artykułu: