Puchar Włoch: Lazio ostatnim ćwierćfinalistą. Poznaliśmy wszystkie pary

Lazio strzeliło Parmie decydującego gola na 2:1 w 90. minucie. W ten sposób awansowało do najlepszej ósemki Pucharu Włoch bez konieczności rozgrywania dogrywki.

piłkarze Lazio Rzym cieszą się z bramki Marco Parolo (w środku) PAP/EPA / ETTORE FERRARI / Na zdjęciu: piłkarze Lazio Rzym cieszą się z bramki Marco Parolo (w środku)
W styczniu Lazio zwyciężyło z Parmą w lidze. Mecz na Stadio Ennio Tardini zakończył się wynikiem 2:0 dla rzymian. Składa się on na serię czterech wygranych, która już okazuje się najdłuższą we włoskiej elicie. Trener Simone Inzaghi przekonywał, że jego podopieczni złapali drugi oddech po intensywnej fazie grupowej Ligi Mistrzów, a potwierdzeniem jego słów była demolka 3:0 w derbach Rzymu.

Lazio poradziło sobie w czwartek bez Ciro Immobile, Luisa Alberto i Lucasa Leivy. Dobre wrażenie sprawiał pod ich nieobecność Andreas Pereira, który walczy o miejsce w podstawowym składzie. Po jego dograniu Marco Parolo strzelił w 23. minucie gola na 1:0. Były reprezentant Włoch grał w tym meczu w trójce środkowych obrońców, a cała defensywa z Rzymu nie pozwalała Parmie na częste tworzenie sytuacji podbramkowych.

Ataki gości przybrały na sile w ostatnim kwadransie, co poskutkowało strzałem na 1:1 Valentina Mihaili w 83. minucie. Rzymianom pozostało mało czasu na uniknięcie dogrywki, ale zdążyli. W 90. minucie zakotłowało się w polu karnym po dograniu Francesco Acerbiego, a początkowo zapisane Vedatowi Muriqiemu trafienie zostało zweryfikowane jako samobójcze Simone Colombiego. Wątpliwości nie było co do wyniku - 2:1 dla Lazio.

W 71. minucie z ławki wszedł Senad Lulić. Kapitan Lazio nie pojawił się na boisku przez rok z powodu kontuzji, a jego zgłoszenie do gry w tym sezonie stało pod znakiem zapytania. Rezerwowym pozostał do końca Szymon Czyż.

Lazio awansowało jako ostatnie do ćwierćfinału Pucharu Włoch, a jego przeciwnikiem będzie Atalanta BC. Najlepiej zapowiada się w następnej rundzie rywalizacja AC Milanu z Interem. W teoretycznie mniej interesujących parach są Juventus FC ze SPAL-em, a także SSC Napoli ze Spezią Calcio.

Lazio - Parma Calcio 1913 2:1 (1:0)
1:0 - Marco Parolo 23'
1:1 - Valentin Mihaila 83'
2:1 - Simone Colombi (sam.) 90'

Lazio: Thomas Strakosha - Marco Parolo (90' Denis Vavro), Wesley Hoedt, Francesco Acerbi - Manuel Lazzari (71' Adam Marusić), Sergej Milinković-Savić (59' Patric), Gonzalo Escalante, Jean-Daniel Akpa Akpro, Mohamed Fares (71' Senad Lulić) - Andreas Pereira (59' Joaquin Correa), Vedat Muriqi

Parma: Simone Colombi - Maxime Busi, Daan Dierckx (76' Drissa Camara), Jasmin Kurtić, Giacomo Ricci - Jacopo Dezi (62' Hernani), Wylan Cyprien (62' Gaston Brugman), Simon Sohm - Valentin Mihaila (90' Andrea Adorante), Mattia Sprocati (90' Chaka Traore), Juan Brunetta

Sędzia: Giovanni Ayroldi

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Lazio wygra ćwierćfinał Pucharu Włoch z Atalantą BC?