Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zbigniew Boniek o zwolnieniu Brzęczka. "Za wyniki muszą odpowiadać piłkarze"

- Jeżeli będziemy myśleli, że za to, czy strzelimy bramkę, czy kogoś pokonamy są odpowiedzialni działacze albo prezes a nie piłkarze, to nie będzie to lepiej wyglądało - mówił Zbigniew Boniek na konferencji prasowej po zwolnieniu Jerzego Brzęczka.
Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Zbigniew Boniek Getty Images / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek w czwartek na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej zabrał głos w sprawie zwolnienia Jerzego Brzęczka. Prezes PZPN wyjaśnił okoliczności pożegnania byłego już selekcjonera. Podkreślił przy tym także, że za wyniki odpowiedzialni są przede wszystkim zawodnicy. - Za wyniki na boisku musi odpowiadać selekcjoner i piłkarze. Prezes jest od tego, żeby na to patrzył, nadzorował, stwarzał jak najlepsze warunki - zaznaczył Boniek.

- Jeżeli będziemy myśleli, że za to, czy strzelimy bramkę, czy kogoś pokonamy, są odpowiedzialni działacze czy prezes, a nie piłkarze to nie będzie to lepiej wyglądało. A dzisiaj do takiej sytuacji doszło, że za wynik był odpowiedzialny trener. Zastanówcie się czasami, ile razy mówiono, że dany zawodnik gra dobrze w klubie, a nie gra w reprezentacji, co wcale nie było prawdą. To była taka wygodna fajna narracja, bo poszło to w takim kierunku, gdy było ciężko to opanować. To był jeden z decydujących argumentów, czy można to jeszcze opanować. Czy da się opanować to koryto rzeki, które idzie w tę jedną, negatywną stronę. Wszyscy mają do siebie jakieś pretensje, oblężona twierdza, niekochani... czy to jeszcze można odwrócić w drugą stronę. Wydawało mi się, że margines na to jest prawie żaden, dlatego podjąłem taką decyzję - wyjaśnił prezes PZPN.

Pod koniec zeszłego roku głośno było m.in. o legendarnych już 8 sekundach ciszy Roberta Lewandowskiego. To podsyciło wszelkie pogłoski, że Jerzy Brzęczek stracił posłuch w szatni. 

- Nie wiem, czy Jerzy Brzęczek stracił szatnie. Natomiast jeżeli selekcjoner robi jakąś odprawę, czy przygotowuje drużynę do gry, to jest przekonany, że jego wybory, jego taktyka jest optymalna. Jeżeli piłkarze tę taktykę wypełniają, to potem daje to efekty. Natomiast jeżeli tego nie robią, to gdzieś jest jakiś problem, czy to komunikacyjny, czy z nadzorem, czy w umiejętnościach dotarcia do piłkarzy. Natomiast ja bym chciał to zostawić, bo będziemy tu rozdrapywali rzeczy, które nie mają już żadnego znaczenia - podkreślił Boniek. 

Czytaj także:
Zbigniew Boniek w końcu zdradził, dlaczego zwolnił Jerzego Brzęczka. "Ślepy nie jestem"
Odchodzą współpracownicy Jerzego Brzęczka. Zwolniony cały sztab reprezentacji Polski

ZOBACZ WIDEO: Paulo Sousa przywitał się z kibicami. "Cała Polska będzie dumna ze swojej drużyny narodowej"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×