Bundesliga. Robert Lewandowski z kolejnym rekordem. Tak Polak zdobył gola w meczu z Schalke [WIDEO]

Robert Lewandowski udowadnia, że jest obecnie najlepszym piłkarzem na świecie. W meczu Bundesligi Bayernu Monachium z Schalke 04 (4:0) reprezentant Polski strzelił bramkę i ustanowił nowy rekord ligi niemieckiej.

Piotr Bobakowski
Robert Lewandowski PAP/EPA / LEON KUEGELER / POOL DFL / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Robert Lewandowski w meczu 18. kolejki Bundesligi z Schalke 04 Gelsenkirchen strzelił gola na 2:0 dla Bayernu Monachium (Bawarczycy zwyciężyli 4:0, więcej TUTAJ).

Polski napastnik tym samym ustanowił nowy rekord Bundesligi. Było to ósmy z rzędu wyjazdowy mecz "Lewego" z co najmniej jedną bramką (więcej TUTAJ).

Kapitan Biało-Czerwonych pokonał bramkarza Schalke 04 Faehrmanna w 54. minucie meczu na VELTINS-Arenie w Gelsenkirchen. Asystował mu Joshua Kimmich, który dograł piłkę Lewandowskiemu z własnej połowy. Polak ograł Kabaka i Faehrmanna, a następnie wpakował piłkę do bramki.

"Kolejny rekord pobity! Ósmy wyjazdowy mecz z rzędu z golem w Bundeslidze! Imponująca seria" - skomentowano na twitterowym profilu Eleven Sports, gdzie udostępniono wideo z akcją bramkową w wykonaniu Lewandowskiego.

To już 23 gol w tym sezonie najskuteczniejszego aktualnie piłkarza Bundesligi. Lewandowski znów zbliżył się do głównego celu indywidualnego na ten sezon, czyli zdetronizowania Gerda Muellera, który w sezonie 1971/72 strzelił w Bundeslidze 40 bramek.