Premier League. Newcastle - Leeds. Beniaminek przełamał się. Klich wszedł z ławki

Po trzech porażkach piłkarze Leeds United przełamali się 2:1 pokonując Newcastle United. Mateusz Klich na boisku pojawił się w 56. minucie.

Michał Piegza
Allan Saint-Maximin i Liam Cooper PAP/EPA / Lee Smith / Na zdjęciu: Allan Saint-Maximin i Liam Cooper
Piłkarze Newcastle mają w ostatnim czasie w Premier League duże problemy. Posada Steva Bruce'a jest zagrożona. Drużyna nie potrafiła wygrać dziesięciu spotkań z rzędu.

Także gracze Leeds mają swoje problemy. Beniaminek Premier League przegrał trzy mecze z rzędu, dwa w lidze i jeden w Pucharze Anglii. Dodatkowo w tych potyczkach drużyna nie zdobyła gola. Marcelo Bielsa zdecydował się we wtorkowej potyczce posadzić na ławce Mateusza Klicha.

Po niemrawym początku w końcu zaatakowali goście, którzy w 12. minucie powinni prowadzić. Po dośrodkowaniu z prawej strony z piłką minął się obrońca. Doszedł do niej Jack Harrison, ale starając się uderzać z pola karnego skiksował.

Gol dla zespołu Bielsy padł pięć minut później. Goście przejęli piłkę w okolicach środka boiska. Po szybkiej akcji Roberto Moreno z pola karnego wycofał piłkę do partnera. Raphinha uderzył precyzyjnie przy słupku.

Przegrywając miejscowi zaatakowali, ale do końca 1. połowy klarownej okazji sobie nie stworzyli. W 21. minucie głową uderzał Jamal Lascelles, jednak daleko od celu. Z kolei w 34. minucie niepewnie w bramce zachował się Ilian Meslier, bez konsekwencji.

Gospodarze szukali wyrównania, jednak to goście w końcówce premierowej odsłony mogli podwyższyć wynik. Spokoju w polu karnym zabrakło jednak w decydującym momencie Raphinhi.

Druga połowa mogła się świetnie rozpocząć dla gości. W 49. minucie po kontrze Stuart Dallas uderzał z ok. 11 metrów, ale został zablokowany. Dobijając zawodnik Leeds trafił w piłkę ręką i ta wpadła do bramki. Gola jednak nie było, arbiter dostrzegł nieprzepisowe zagranie.

W 56. minucie na boisku pojawił się Mateusz Klich. Chwilę później gospodarze wyrównali. Patrick Bamford zgubił piłkę na własnej połowie. Przejął ją Jonjo Shelvey, momentalnie podał do Calluma Wilsona, a ten natychmiast odegrał do Miguel Almiron a, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Meslier odbił wprawdzie futbolówkę, ale ta i tak znalazła się w siatce.

Radość gospodarzy z remisu trwała tylko przez cztery minuty. W 61. minucie Raphinha zagrał precyzyjnie w pole karne do Jacka Harrisona, a ten uderzył w wewnętrzną część bramki, tuż przy słupku. Karl Darow był bez szans.

Trzy minuty później ponownie mógł być remis. Sprzed pola karnego huknął Jacob Murphy, pomylił się nieznacznie. Z kolei w 66. minucie w świetnej sytuacji tuż ponad bramką uderzył Jamal Lewis. 120 sekund później tuż ponad bramką głową strzelał Lascelles. W 76. minucie do kolejnej wrzutki z rogu doszedł Shelvey, uderzył pod poprzeczkę, ale Meslier wybił piłkę na korner. Gracze Newcastle atakowali szukając punktu. W bramce dwoił się i troił Meslier. Francuz w 82. minucie odbił strzał z pola karnego Fabiana Schaera.

W nerwowych końcowych minutach więcej goli już jednak nie padło. Leeds przełamało się, Newcastle ma coraz większe problemy.

Newcastle United - Leeds United 1:2 (0:1)
0:1 - Raphinha 17'
1:1 - Miguel Almiron 57'
1:2 - Jack Harrison 61'

Newcastle United: Karl Darlow - Jacob Murphy (64' Allan Saint-Maximin), Isaac Hayden, Jamal Lascelles, Fabian Schaer, Jamal Lewis - Miguel Almiron, Jonjo Shelvey, Jeff Hendrick, Ryan Fraser (77' Dwight Gayle) - Callum Wilson.

Leeds United: Ilian Meslier - Luke Ayling, Liam Cooper, Diego Llorente (11' Pascal Struijk), Ezgan Alioski (56' Mateusz Klich) - Kalvin Phillips - Raphinha, Stuart Dallas, Rodrigo Moreno, Jack Harrison - Patrick Bamford (60' Tyler Roberts).

Żółte kartki: Schaer (Newcastle) oraz Alioski, Rodrigo, Harrison (Leeds).

Sędzia: Anthony Taylor.

Newcastle United utrzyma się w Premier League?