Premier League. Pokaz nieskuteczności piłkarzy Brighton. Moder nie doczekał się debiutu

Spotkanie Brighton and Hove Albion - Fulham FC zakończyło się bezbramkowym remisem. Jakub Moder nie podniósł się z ławki rezerwowych gospodarzy. Michał Karbownik nie został uwzględniony w kadrze meczowej.

Rafał Szymański
Jakub Moder Materiały prasowe / Brighton and Hove Albion / Na zdjęciu: Jakub Moder
Obie ekipy były szczególnie zmotywowane przed meczem 20. kolejki Premier League. Przed rozpoczęciem tej rywalizacji podopieczni Grahama Pottera zamierzali utrzymać przewagę punktową nad strefą spadkową, natomiast beniaminek niezmiennie od początku sezonu walczy o utrzymanie w elicie.

Po kwadransie zawodnicy Brighton mieli stuprocentową sytuację. Neal Maupay dograł do Leandro Trossarda, który był świetnie ustawiony w polu karnym, ale po jego próbie Alphonse Areola wykazał się refleksem. Kilkadziesiąt sekund później znowu przed szansą stanął Belg. Czujny był Joachim Andersen - stoper zatrzymał piłkę po uderzeniu z dystansu.

Początek meczu stał pod znakiem ataków gospodarzy. Pascal Gross dośrodkował z rzutu wolnego, a następnie Lewis Dunk główkował prosto do koszyczka Areoli. Ivan Cavaleiro stworzył jedyną okazję dla Fulham w pierwszej połowie. Portugalski snajper wyprowadził błyskawiczny kontratak, jednak strzelił obok słupka bramki strzeżonej przez Roberta Sancheza. Gracze gości mieli przewagę liczebną, ale napastnik nie zdecydował się na podanie do któregoś z kolegów. Gola do szatni mógł zdobyć Gross, który podszedł do rzutu wolnego. Niemiec oddał silny strzał i Sanchez tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

W drugiej części menadżerzy obu zespołów położyli nacisk na defensywę. W 70. minucie gracze Brighton zaskakująco szybko rozegrali stały fragment i po strzale Maupaya piłka powędrowała na trybuny. 12 minut później po raz kolejny do głosu doszedł Francuz, a następnie dobijał Solly March. Golkiper Fulham wciąż skutecznie odpierał ataki.

Na kilka sekund przed końcem Ruben Loftus-Cheek mógł przechylić szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny, Dunk świetnie interweniował na linii bramkowej. W ostatecznym rozrachunku na boisku padł remis 0:0.

Jakub Moder całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Michał Karbownik nie znalazł się w kadrze meczowej Mew.

Brighton and Hove Albion - Fulham FC 0:0

2 Manchester United 38 21 11 6 73:44 74
3 Liverpool FC 38 20 9 9 68:42 69
4 Chelsea FC 38 19 10 9 58:36 67
5 Leicester City 38 20 6 12 68:50 66
6 West Ham United 38 19 8 11 62:47 65
7 Tottenham Hotspur 38 18 8 12 68:45 62
8 Arsenal FC 38 18 7 13 55:39 61