Klasyfikacja strzelców Bundesligi. Robert Lewandowski się nie zatrzymuje!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Adam Pretty / Na zdjęciu: Robert Lewandowski walczy o piłkę
PAP/EPA / Adam Pretty / Na zdjęciu: Robert Lewandowski walczy o piłkę

Bayern Monachium bez problemu rozprawił się z TSG 1899 Hoffenheim (4:1). Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców i w ten sposób dołożył cegiełkę do zwycięstwa swojej drużyny.

Sobotnie spotkanie 19. kolejki Bundesligi zakończyło się wygraną Bawarczyków w stosunku 4:1. Gole dla gospodarzy strzelili Jerome Boateng, Thomas Mueller, Robert Lewandowski oraz Serge Gnabry. Jednym trafieniem dla TSG 1899 Hoffenheim odpowiedział Andrej Kramarić.

W 57. minucie Kinglsey Coman wstrzelił piłkę w pole karne i reprezentant Polski świetnie odnalazł się po nieporozumieniu w defensywie przeciwników. Lewandowski z niewielkiej odległości pokonał Oliviera Baumanna i tym samym zdobył 24. bramkę w tym sezonie ligowym.

Napastnik zamierza przebić osiągnięcie Gerda Muellera. Przypomnijmy, że słynny Niemiec zakończył rozgrywki 1971/72 z 40 golami na koncie. 32-latek może zdetronizować ten rekord, jeżeli tylko utrzyma formę w drugiej części sezonu.

Równolegle był rozgrywany mecz Borussia Dortmund - FC Augsburg. Erling Haaland znalazł się w podstawowym składzie BVB, ale w 21. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Najpoważniejszy rywal Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców nie zdołał powiększyć swojego dorobku. Na 2. miejsce wskoczył Andre Silva, który otworzył wynik w starciu Eintrachtu Frankfurt z Herthą Berlin Krzysztofa Piątka.