Marek Papszun złamał protokół medyczny. Sprawę bada Ekstraklasa SA

Marek Papszun złamał protokół sanitarny. Trener Rakowa Częstochowa pojawił się w studiu telewizyjnym i sprawie przygląda się już Ekstraklasa SA.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
trener Marek Papszun WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: trener Marek Papszun
W niedzielę szkoleniowiec gościł w programie "Cafe Futbol" w Polsacie Sport, tyle że nie wziął w nim udziału online, lecz pojawił się w studiu osobiście.

- W obecnym sezonie cały czas obowiązuje zasada, że wszelkie spotkania z piłkarzami i trenerami powinny się odbywać wirtualnie - powiedział WP SportoweFakty dyrektor operacyjny spółki zarządzającej rozgrywkami, Marcin Stefański.

Zmian w protokole sanitarnym póki co nie ma. - Jeśli zasady się zmienią, zostanie to określone przez zespół medyczny. Aktualnie jednak działamy w oparciu o reguły, które zostały wypracowane jeszcze podczas poprzednich rozgrywek - zaznaczył Stefański.

Ekstraklasa SA zajęła się tematem telewizyjnego wystąpienia Marka Papszuna. Na rozmowę o konsekwencjach jeszcze za wcześnie. - Badamy całość tej sprawy. Jeśli będą ku temu podstawy, być może pochyli się nad nią Komisja Ligi - dodał.

Według protokołu sanitarnego, tradycyjne wywiady udzielane są jedynie w trakcie meczów. Wszelka inna aktywność medialna drużyn PKO Ekstraklasy została ograniczona.

Czytaj także:
Wyjazd na mecz przykrywką dla emigracji zarobkowej. 18 lat temu "kibice" Amiki Wronki uciekali do Wielkiej Brytanii
Branża fitness otworzy się sama. "To nawet nie jest obywatelskie nieposłuszeństwo"

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Kiedy kibice wrócą na trybuny? Prezes Animucki zabrał głos
Czy protokół sanitarny w PKO Ekstraklasie powinien zostać poluzowany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×