Premier League: porażka Leeds United z Evertonem, 69 minut Mateusza Klicha

Leeds United przegrało swój dziesiąty mecz w sezonie 2020/2021 Premier League. W spotkaniu 22. kolejki zespół, którego zawodnikiem jest Mateusz Klich (rozegrał 69 minut), okazał się słabszy od Evertonu (1:2).

Tomasz Rosiński
Mateusz Klich (z prawej) i Abdoulaye Doucoure (z lewej) Getty Images / Tim Keeton / Na zdjęciu: Mateusz Klich (z prawej) i Abdoulaye Doucoure (z lewej)
Leeds przystępowało do środowej rywalizacji podbudowane dwoma zwycięstwami z rzędu (z Newcastle United oraz Leicester City). Natomiast Everton chciał się zrehabilitować za sobotnią porażkę z drużyną Srok.

Konfrontacja źle rozpoczęła się dla podopiecznych Marcelo Bielsy, którzy już w 9. minucie stracili gola. Wówczas z lewego skrzydła dokładnie, płasko dośrodkował Lucas Digne, zaś przez nikogo niepilnowany Gylfi Sigurdsson z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

Gospodarze próbowali odpowiedzieć rywalowi, ale byli albo nieskuteczni, albo udanie interweniował bramkarz przyjezdnych, Robin Olsen.

Piłkarze The Toffees cierpliwie czekali na swoją okazję do podwyższenia prowadzenia, która nadarzyła się w 41. minucie potyczki. Wówczas wrzutkę z rzutu rożnego przedłużył Ben Godfrey, a formalności z bliskiej odległości dopełnił Dominic Calvert-Lewin.

Po zmianie stron mocno do przodu ruszyli zawodnicy Leeds United, którzy niespełna 180 sekund od startu drugiej połowy batalii za sprawą Raphinhi zdobyli kontaktową bramkę. Asystę przy tym trafieniu Brazylijczyka zaliczył Patrick Bamford.

Później gracze Pawi dążyli do doprowadzenia do remisu, stwarzali groźne sytuacje pod bramką Evertonu, lecz swój zespół zazwyczaj ratował Olsen. Ostatecznie więcej goli w tym meczu nie padło i triumf klubu z Liverpoolu stał się faktem.
źródło: sofascore.com źródło: sofascore.com