Duże wyróżnienie dla Polaka. Zdeklasował klubowych kolegów w głosowaniu

Ogłoszono wyniki plebiscytu na piłkarza stycznia w angielskim Barnsley FC. Zdecydowanym zwycięzcą został Michał Helik, który uzyskał 57 proc. głosów. 25-letni obrońca zaliczył serię udanych występów w barwach w The Championship.

Mateusz Kozanecki
Michał Helik Getty Images / James Williamson / Na zdjęciu: Michał Helik
Michał Helik cieszył się w styczniu sporym zaufaniem trenera. Zagrał we wszystkich siedmiu spotkaniach, za każdym razem spędzając na boisku 90 minut.

W meczu Pucharu Ligi, w którym Barnsley FC mierzyło się z Tranmere Rovers, strzelił bramkę, a jego zespół wygrał ostatecznie 2:0 i awansował do kolejnej rundy. Grę Polaka docenili kibice, wybierając go piłkarzem miesiąca.

Helik uzyskał 57 proc. głosów i zdecydowanie pokonał swoich klubowych kolegów. Na drugiego Madsa Andersena zagłosowało 13 proc. fanów, a na Aleksa Mowatta 12 proc.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że zdobyłem tę nagrodę. Dziękuję fanom Barnsley za oddane głosy oraz wszystkim w klubie i poza nim, którzy sprawili, że czuję się tutaj bardzo mile widziany, odkąd tu przybyłem - skomentował Helik w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Michał Helik trafił do Barnsley FC we wrześniu ubiegłego roku z Cracovii. W The Championship rozegrał do tej pory 24 spotkania, w których strzelił trzy bramki. Średnio spędza na boisku po 85 minut.

Trener Podbeskidzia zadowolony z postawy snajpera. "To był dzień Kamila Bilińskiego"

Czy Michał Helik powinien otrzymać powołanie do kadry?