Ligue 1. Tak Kylian Mbappe pokonał obronę w zespole Arkadiusza Milika (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / CANALPLUS_SPORT / Na zdjęciu: kontra PSG
Twitter / CANALPLUS_SPORT / Na zdjęciu: kontra PSG

Olympique Marsylia musiał sobie radzić bez Arkadiusza Milika i przegrał 0:2 z Paris Saint-Germain. Pierwszą, efektowną bramkę, zdobył Kylian Mbappe. Autorem drugiej był Mauro Icardi.

Z powodu kontuzji polski napastnik nie mógł wystąpić w spotkaniu Olympique Marsylia z Paris Saint-Germain, oglądał więc tylko z boku poczynania kolegów.

Faworytami byli goście i do zdobycia prowadzenia wykorzystali pierwszy atak. Już w dziewiątej minucie PSG wyprowadziło kontrę. Angel Di Maria bezbłędnie podał piłkę Kylianowi Mbappe, a ten bez większego problemu minął kilku zawodników z Marsylii.

Popisał się swoją szybkością oraz celnością, pokonując Steve'a Mandandę, pilnującego bramki. Mbappe odał strzał pod bardzo ostrym kątem.

Wynik podwyższył w 24. minucie Mauro Icardi, otrzymując podanie od Alessandro Florenziego. Jak później się okazało - więcej bramek już nie padło.

Obie ekipy starały się jeszcze zmienić wynik, ale bezskutecznie. Nie pomogło nawet wprowadzenie przez Mauricio Pochettino Neymara, który w 65. minucie zmienił Icardiego.

Czytaj też: Kryzys finansowy w Paris Saint-Germain. Klub ma zaległości wobec piłkarzy Ligue 1: klasyk dla Paris Saint-Germain. Arkadiusz Milik miał zafrasowaną minę