La Liga. Atletico Madryt sensacyjnie zgubiło punkty

Piłkarze Atletico Madryt byli blisko pokonania Celty Vigo. Gracze lidera La Ligi do 90. minuty prowadzili 2:1. Wówczas goście niespodziewanie doprowadzili do remisu.

Michał Piegza
Denis Suarez i Luis Suarez PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Na zdjęciu: Denis Suarez i Luis Suarez
Cztery gole padły w meczu kończącym 22. kolejkę La Ligi. Rywalem lidera La Ligi Atletico była 11. w tabeli Celta Vigo.

Potyczka świetnie rozpoczęła się dla gości. W 13. minucie Jana Oblaka pokonał Santi Mina. Zespół Diego Simeone wyrównał chwilę przed przerwą, kiedy do siatki rywala trafił Luis Suarez. Urugwajczyk zdobył także bramkę pięć minut po zmianie stron.

Wydawało się, że Atletico dowiezie jednobramkowe zwycięstwo do końca. Tymczasem w 90. minucie zagranie z niemal końcowej linii Augusto Solariego i Facundo Ferreyra z bliska wbił piłkę do siatki. Atletico nie miało już czasu na skuteczną odpowiedź.

W tabel zespół z Madrytu nad wiceliderem Barceloną ma aktualnie osiem punktów przewagi i jedno spotkanie rozegrane mniej.

Atletico Madryt - Celta Vigo 2:2 (1:1)
0:1 - Mina 13'
1:1 - Suarez 45'
2:1 - Suarez 50'
2:2 - Ferreyra 90'

Czytaj także: La Liga. Fura szczęścia Realu Madryt. O włos od porażki z beniaminkiem La Liga: Real Sociedad umocnił się w czołówce. Osasuna w bezpiecznej strefie