Premier League: West Ham United nie odpuszcza walki o Ligę Mistrzów! Łukasz Fabiański pewnym punktem Młotów

West Ham United z trzynastym zwycięstwem w sezonie 2020/2021 Premier League. W spotkaniu 25. kolejki zespół, którego zawodnikiem jest Łukasz Fabiański (rozegrał dobre zawody), pokonał u siebie Tottenham Hotspur 2:1 i walczy o udział w Lidze Mistrzów.

Tomasz Rosiński
interweniujący Łukasz Fabiański podczas meczu  West Ham United - Tottenham Hotspur PAP/EPA / Clive Rose / Na zdjęciu: interweniujący Łukasz Fabiański podczas meczu West Ham United - Tottenham Hotspur
W ostatnim czasie West Ham znajdował się w dobrej formie, dzięki czemu awansował w tabeli na pozycję dającą możliwość rywalizacji w Lidze Mistrzów. Natomiast Tottenham zawodzi i przed niedzielnym starciem zajmował dopiero 9. lokatę.

Młoty od początku rywalizacji na Stadionie Olimpijskim w Londynie mocno ruszyły do przodu i już w 5. minucie wyszły na prowadzenie. Wówczas udanie z prawego skrzydła dośrodkował Jarrod Bowen, a największym sprytem pod bramką gości popisał się Michail Antonio, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Później w pierwszej połowie spotkania podopieczni Davida Moyesa skupiali się przede wszystkim na defensywie, zaś w końcówce I odsłony Łukasza Fabiańskiego próbował zaskoczyć Harry Kane. Jednakże reprezentant Polski był w stanie obronić ten groźny strzał.

Tuż po zmianie stron gospodarze za sprawą Jessego Lingarda zadali rywalowi drugi cios. Były zawodnik Manchesteru United po podaniu od Pablo Fornalsa huknął po długim roku i pokonał Hugo Llorisa.

Wydawało się, że West Ham United kontroluje boiskowe wydarzenia, lecz przyjezdni w 64. minucie byli w stanie zdobyć bramkę kontaktową. Aaron Cresswell nie upilnował Lucasa Mourę, który celnie główkował po wrzutce Garetha Bale'a z rzutu rożnego. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od słupka, co znacznie utrudniło interwencję Fabiańskiemu.

Strzelony gol dodał skrzydeł Kogutom, których poczynania napędzał Bale (na murawie pojawił się po przerwie w miejsce Erika Lameli). WHU przede wszystkim się bronił przed kolejnymi atakami ekipy prowadzonej przez Jose Mourinho.

Młotom sprzyjało też szczęście, bo piłka po zagranicach Garetha Bale'a oraz Heung-Min Sona trafiła odpowiednio w poprzeczkę i słupek. Ostatecznie gospodarze dowieźli tę cenną wygraną do końca i przesunęli się na 4. lokatę w tabeli, która daje przepustkę do LM.

Kolejnym przeciwnikiem WHU będzie lider rozgrywek - Manchester City, a mecz zostanie rozegrany 27 lutego 2021 roku (sobota) o godzinie 13:30.