Klasyfikacja strzelców Bundesligi. Robert Lewandowski powiększył swój dorobek

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (w środku)
PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (w środku)

Eintracht Frankfurt sprawił niespodziankę i pokonał 2:1 Bayern Monachium. Jedyną bramkę dla zespołu gości zdobył Robert Lewandowski. Polak w tym sezonie ma na koncie już 26 goli i nie ma sobie równych w klasyfikacji strzelców.

Sobotnia rywalizacja była zapowiadana jako pojedynek dwóch najlepszych snajperów Bundesligi. Eintracht Frankfurt ostatecznie nie mógł jednak skorzystać z Andre Silvy. Portugalczyk przed meczem narzekał na ból pleców.

Pierwsza połowa stała pod znakiem ataków gospodarzy. Przed zmianą stron Eintracht prowadził 2:0 z Bayernem Monachium. Na listę strzelców wpisali się Daichi Kamada oraz Amin Younes.

Piłkarze Hansiego Flicka przeszli do ofensywy dopiero w drugiej połowie. W 53. minucie Leroy Sane przeprowadził indywidualną akcję, a następnie dograł do Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski bez większych problemów umieścił piłkę w siatce.

W ten sposób Lewandowski strzelił swojego 26. gola w bieżącym sezonie ligowym. 32-letni snajper utrzymuje świetną dyspozycję i wciąż jest na czele klasyfikacji strzelców. W tym momencie na 2. miejscu jest wspomniany Silva, który ma na koncie 18 trafień. Podium uzupełnia Erling Haaland z Borussii Dortmund. Rewelacyjny Norweg do tej pory zdobył 15 bramek.