Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Powrót kibiców na trybuny w tym sezonie nierealny? Dariusz Mioduski nie ma złudzeń

Powrót kibiców na stadiony to wciąż odległa perspektywa. Tak przynajmniej uważa Dariusz Mioduski. Właściciel Legii Warszawa w rozmowie z "fcbusinness Magazine" mówi też o innych problemach futbolu związanych z epidemią COVID-19.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Dariusz Mioduski Newspix / Na zdjęciu: Dariusz Mioduski

Pandemiczna rzeczywistość trwa już rok. W tym czasie doszło do kilkumiesięcznego zawieszenia rozgrywek na całym świecie, przesunięcia Euro 2020 i innych dużych zmian w kalendarzu. Dziś mecze są rozgrywane płynnie, ale niemal wszędzie przy pustych trybunach.

- Niestety nie jestem optymistą, jeśli chodzi o powrót kibiców na stadiony jeszcze w tym sezonie - przyznał Dariusz Mioduski, obawiając się, że ich długotrwała nieobecność na meczach może mieć daleko idące skutki. - Dziś klienci mają ogromny wybór rozrywek i musimy to zrozumieć oraz zastanowić się nad tym, jak ich nie stracić.

Koronawirus pozbawił świat futbolu sporych wpływów finansowych, a koszty wciąż są wysokie. - Każdy stara się oszczędzać wszędzie, gdzie to możliwe. Jednak większość obciążeń jest związana z wynagrodzeniami zawodników, a ze względu na przepisy FIFA i UEFA, nie można z tym wiele zrobić. W ubiegłym sezonie sporo klubów negocjowało z piłkarzami okresowe obniżenie zarobków, ale teraz wszystko wróciło do normy - dodał.

- System licencjonowania klubów i brak mechanizmu maksymalnego wynagrodzenia daje zawodnikom i agentom przewagę w negocjacjach na rynku, który jest bardzo konkurencyjny - zaznaczył Mioduski.

Klubom z takich lig jak polska nie pomaga też przepaść finansowa, jaka dzieli ich od największych. - Szczególnie ostatnie kilka lat było katastrofalne ze względu na rosną polaryzację między nielicznymi a resztą. Należy się tym jakoś zająć, w przeciwnym wypadku doprowadzi to do jeszcze większej nierówności, a w konsekwencji utraty zainteresowania futbolem w wielkiej części Europy. Wśród klubów pięciu najlepszych lig nie widać jednak woli zmiany obecnego systemu, bo właśnie te ligi są jego największymi beneficjentami - stwierdził właściciel Legii.

Czytaj także:
Warta Poznań pozywa Lecha. Chodzi o Jakuba Modera
Wyjazd na mecz przykrywką dla emigracji zarobkowej. 18 lat temu "kibice" Amiki Wronki uciekali do Wielkiej Brytanii

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kamil Glik wyglądał jak RoboCopZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy kibice wrócą na trybuny polskich stadionów jeszcze w tym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×