Premier League. Newcastle podzieliło się punktami z Wolverhampton. Emocje w drugiej połowie

Newcastle United tylko zremisowało 1:1 w starciu z Wolverhampton Wanderers. Obie bramki padły w drugiej części spotkania.

Rafał Szymański
Joseph Willock i Adama Traore PAP/EPA / Stu Forster / Na zdjęciu: Joseph Willock i Adama Traore
Od pierwszego gwizdka Mike'a Deana to gospodarze dyktowali tempo gry. Najlepszą sytuację wypracował Miguel Almiron. Paragwajczyk próbował z dystansu zaskoczyć Ruiego Patricio, jednak piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku.

W 34. minucie przy głosie był zespół "Wilków". Adama Traore zagrał do Pedro Neto, który był dobrze ustawiony i uderzył niecelnie.

Przed wznowieniem gry zmysłem taktycznym popisał się Steve Bruce. Menadżer Newcastle wpuścił na murawę Ryana Frasera. Na początku drugiej połowy reprezentant Szkocji zapisał na swoim koncie asystę. Jamal Lascelles dopadł do piłki po dośrodkowaniu z prawej strony i otworzył wyniku tego spotkania.

Ruben Neves doprowadził do remisu w 73. minucie. Neto dograł wprost na głowę swojego rodaka. Neves wykorzystał błąd defensywy drużyny przeciwnej, a następnie przełamał ręce Martina Dubravki. W doliczonym czasie Słowak zrehabilitował się i instynktownie obronił strzał Fabio Silvy z kilku metrów.

W ostatnim sobotnim meczu Premier League Newcastle podzieliło się punktami z Wolverhampton. Zespół Bruce'a wciąż walczy o utrzymanie w elicie. Aktualnie "Sroki" są na 16. pozycji, natomiast ekipa Nuno Espirito Santo znajduje się na 12. miejscu.

Newcastle United - Wolverhampton Wanderers 1:1 (0:0) 1:0 - Jamal Lascelles 51' 1:1 - Ruben Neves 73'