Turcja. Artur Sobiech przypomniał o sobie kibicom. Jakub Szumski bez czystego konta

Artur Sobiech wpisał się na listę strzelców w spotkaniu BB Erzurumspor - Fatih Karagümrük SK. Po stronie gospodarzy występ zanotował Jakub Szumski.

Rafał Szymański
Artur Sobiech Getty Images / Anadolu Agency / Na zdjęciu: Artur Sobiech
Worek z bramkami w 17. minucie rozwiązał Aatif Chahechouhe. Marokańczyk podszedł do rzutu karnego, zmylił bramkarza rywali i trafił do siatki. Jeszcze przed zmianą stron Fatih Karagümrük doprowadził do remisu.

Andrea Bertolacci dograł z głębi pola, a następnie Artur Sobiech dopadł do piłki i silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Jakubowi Szumskiemu na skuteczną interwencję. Polski napastnik spędził na murawie 76 minut. To był jego 5. gol w bieżącym sezonie ligowym.

Na początku drugiej części gry zespół Sobiecha wyszedł na prowadzenie dzięki trafieniu Lucasa Castro. Argentyński pomocnik popisał się pięknymi nożycami. 10 minut później Osman Celik ustalił końcowy rezultat na 2:2.

Szumski również zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Do tej pory 28-latek 3 razy zdołał zachować czyste konto. BB Erzurumspor jest coraz bliżej utrzymania w Super Lig. Aktualnie drużyna Szumskiego znajduje się na 17. miejscu w stawce i ma 1 punkt przewagi nad strefą spadkową. Fatih Karagümrük jest na 8. pozycji w tabeli.

BB Erzurumspor - Fatih Karagümrük SK 2:2 (1:1)
1:0 - Aatif Chahechouhe (k.) 17'
1:1 - Artur Sobiech 30'
1:2 - Lucas Castro 53'
2:2 - Osman Celik 63'

Sobiech powinien otrzymać powołanie do kadry?