Fortuna I liga: Arka Gdynia dostała lanie w odwecie

Po trzech zwycięstwach z rzędu, nastąpiło ostre hamowanie. Arka Gdynia przegrała 0:4 z Puszczą Niepołomice. Drużyna z Małopolski potrzebowała na zdemolowanie przeciwnika mniej niż dwóch kwadransów po przerwie.

piłkarze Puszczy Niepołomice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Puszczy Niepołomice
Mecz w Niepołomicach był rewanżem za ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski. We wtorek Puszcza i Arka Gdynia tradycyjnie już strzeliły dużo goli w pojedynku ze sobą, a skuteczniejsza okazała się drużyna znad morza. Arka zwyciężyła 5:2, awansowała i w najlepszej czwórce jest jedynym reprezentantem zaplecza PKO Ekstraklasy. - Miało być święto, a był pogrzeb - mówił dosadnie Tomasz Tułacz, trener Puszczy.

W niedzielę Tułaczowi i podopiecznym było już zdecydowanie weselej. Puszcza w odwecie sprawiła Arce lanie 4:0. Od pierwszego gwizdka drużyna z Niepołomic była agresywna, chętna do atakowania. Znalazło to potwierdzenie w wyniku po przerwie. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Szymon Kobusiński, który strzelił dwa gole. Jednego dołożył z rzutu karnego Marcin Stefanik, a czwarty był samobójczy Harisa Memicia. Arce nic nie wychodziło i ostro zahamowała po serii zwycięstw.

GKS Tychy wygrał po raz trzeci w rundzie wiosennej. Tym razem pokonał 3:1 Zagłębie Sosnowiec. Podopieczni Kazimierza Moskala starają się złapać rytm po kompletnie nieudanej rundzie jesiennej i sprawili trochę kłopotów tyszanom.

Zagłębie objęło prowadzenie w 5. minucie dzięki strzałowi Szymona Pawłowskiego i mogło skoncentrować się na obronie. Goście odpierali ataki podopiecznych Artura Derbina do kwadransa poprzedzającego przerwę. W nim Bartosz Biel ładnym strzałem wyrównał na 1:1. GKS postanowił pójść za ciosem w drugiej połowie i w 55. minucie cieszył się z odwrócenia wyniku. Bartosz Szeliga trafił na 2:1 zaskakującym zagraniem dla Krystiana Stępniowskiego. W końcówce wynik ustalił Damian Nowak i zapewnił tyszanom komplet punktów.

19. kolejka Fortuna I ligi:

Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 4:0 (0:0)
1:0 - Szymon Kobusiński 46'
2:0 - Haris Memić (sam.) 55'
3:0 - Marcin Stefanik (k.) 60'
4:0 - Szymon Kobusiński 71'

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:1) 0:1 - Szymon Pawłowski 10' 1:1 - Bartosz Biel 37' 2:1 - Bartosz Szeliga 55' 3:1 - Damian Nowak 86'