Co za sezon Roberta Lewandowskiego! Polak wyrównał życiowy rekord

Snajper Bayernu Monachium śrubuje własne liczby. Robert Lewandowski już na tym etapie sezonu wyrównał swój rekord z poprzednich rozgrywek.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski PAP/EPA / CARMEN JASPERSEN / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Zgodnie z przewidywaniami, Bawarczycy ruszyli do ofensywy od pierwszych minut spotkania z Werderem Brema. Podopieczni Hansiego Flicka przed zmianą stron prowadzili 2:0, a na listę strzelców wpisali się Leon Goretzka i Serge Gnabry.

Kapitan reprezentacji Polski po raz kolejny błysnął w 67. minucie gry. Robert Lewandowski wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Napastnik Bayernu Monachium bez większych problemów skierował piłkę do siatki i podwyższył wynik. Później gospodarze strzelili gola kontaktowego na 1:3.

W trwającym sezonie Lewandowski zapisał na swoim koncie 32 trafienia i 6 asyst. Tym samym 32-latek wyrównał swoją "życiówkę" w klasyfikacji kanadyjskiej. Poprzednie rozgrywki zakończył z bilansem 34 goli i 4 asyst. Być może już w następnej kolejce pobije to osiągnięcie.

Warto zaznaczyć, że jednocześnie była to jego 268. bramka na niemieckich boiskach. Lewandowski zrównał się w klasyfikacji z słynnym Klausem Fischerem i został drugim najlepszym strzelcem w historii Bundesligi. Na prowadzeniu pozostaje Gerd Mueller - więcej TUTAJ.