"Lewy-Show w Bremie". Niemieckie media wychwalają Lewandowskiego po meczu z Werderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CARMEN JASPERSEN  / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z lewej)
PAP/EPA / CARMEN JASPERSEN / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z lewej)

Chociaż Robert Lewandowski strzelił "tylko" jedną bramkę w wyjazdowym meczu z Werderem Brema, to niemieckie media zachwycają się jego dyspozycją. Oczywiście zauważono również kolejny rekord, który padł łupem Polaka.

[b]

Sport1.de: Lewy-Show daje zwycięstwo Bayernu w Bremie[/b]

"Bayern Monachium nie miał problemów w Bremie i z łatwością poradził sobie z Werderem Brema. Robert Lewandowski miał dużego pecha, ponieważ trzy razy trafił w aluminium" - tak sobotnie spotkanie podsumował portal Sport1.de.

W relacji pomeczowej skupiono się na wielkiej aktywności polskiego napastnika, który przy odrobinie szczęścia mógł znacząco poprawić dorobek bramkowy w obecnym sezonie Bundesligi.

Sueddeutsche Zeitung: Lewandowski zrównał się z Fischerem w zwycięskim meczu Bayernu

W mediach nie mogło zabraknąć nawiązania do 268. bramki Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze. Dzięki trafieniu w meczu z Werderem Brema, kapitan reprezentacji Polski zrównał się z legendarnym niemieckim napastnikiem Klausem Fischerem i jest obecnie drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w historii ligi.

"W drugiej połowie o gola walczył Lewandowski. Polak zawiódł trzykrotnie, ale w końcu był gdzie trzeba i podwyższył wynik spotkania na 3:0" - skomentowała występ polskiego napastnika gazeta "Sueddeutsche Zeitung".

Abend Zeitung: Bayern jako kolektyw przekonuje w Bremie, Alu-Lewandowski goni rekordy

Kolejny tytuł podkreślił łatwą wygraną Bayernu Monachium oraz słodko-gorzki występ Lewandowskiego. Polak co prawda dogonił Kalusa Fischera, ale miał szansę strzelić jeszcze kilka bramek. Ponadto, zwrócono uwagę na niebezpieczne zdarzenie z udziałem Polaka w pierwszej połowie.

"Najlepszy piłkarz świata został trafiony przez Topraka w pierwszej połowie. Głośno krzyczał i musiał na chwile zejść z boiska" - relacjonowało niebezpiecznie wydarzenie z udziałem Lewandowskiego "Abend Zeitung".

Bild: Zagadka z butami w zwycięskim meczu Bayernu

Niemiecki "Bild" zwrócił uwagę na nietypowe zdarzenie z udziałem Polaka. "Robert Lewandowski w pierwszej połowie grał w jasnozielonych butach Puma. Polak w pierwszej połowie zanotował niezwykle słaby występ. Czy to przez buty? Możliwe" - pisał "Bild".

Niemiecki dziennik zauważył, że w drugiej połowie reprezentant Polski wrócił do starych zwyczajów i to wyszło mu na dobre. "W drugiej połowie miał już swoje czarno-czerwone buty Nike i było dużo lepiej. Strzelił bramkę, trzy razy obił aluminium i miał jeszcze jedną doskonałą okazję. W pojedynkę dobił obronę Bremy" - podsumował występ Lewandowskiego "Bild".

Sport.de: Historyczny Lewy. Dominujące zwycięstwo Bayernu w Bremie

"Już od początku drugiej połowy można było zobaczyć zrelaksowanego Hansiego Flicka. Jego drużyna ciągle miała Werder pod kontrolą i tylko pracowała nad kolejnym golem" - tak spotkanie podsumował portal Sport.de.

Zwrócono również uwagę, że dzięki temu zwycięstwu Bayern Monachium chociaż na chwilę odskoczył od drugiego w tabeli RB Lipsk na pięć punktów. Dzięki czemu przybliża się do obrony mistrzostwa Niemiec.

Ikz-online.de: Zawodowiec Lewandowski bije w Bremie rekord bramkowy Fischera

Niemiecki portal, podobnie jak inne media, zwrócił uwagę na niebywały wyczyn polskiego napastnika. Dogonienie Klausa Fischera przez Roberta Lewandowskiego to obecnie temat numer jeden.

Co więcej, portal zwrócił uwagę, że polski napastnik teraz będzie ścigał się wyłącznie z historycznymi rekordami Gerda Muellera. Tutaj jednak Polak ma jeszcze sporo do nadgonienia, ponieważ legenda Bayernu ma na swoim koncie aż 365 trafień.

Br.de: Kamień milowy Lewandowskiego w wygranym 3:1 meczu Bayernu z Bremą

"Niewzruszony rekordzista przyniósł sukces. Lewandowski może świętować swój nowy kamień milowy" - tak występ polskiego napastnika podsumował portal Br.de.

Niemiecki portal zwrócił uwagę na to, że Bayern podczas sobotniego spotkania totalnie zdominował swoich rywali. Bawarczycy byli lepsi od Werderu w każdym aspekcie gry i z łatwością sięgnęli po kolejne zwycięstwo w sezonie Bundesligi.