Premier League. Pokaz siły Leicester City. Hat-trick Kelechiego Iheanacho

W niedzielę Leicester City zwyciężyło 5:0 z Sheffield United. Na szczególną uwagę zasłużył występ Kelechiego Iheanacho, który skompletował hat-tricka. To nie był udany debiut dla Paula Heckingbottoma.
Rafał Szymański
Kelechi Iheanacho PAP/EPA / Molly Darlington / Na zdjęciu: Kelechi Iheanacho

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po 39 minutach gry. Jamie Vardy przytomnie dojrzał wychodzącego na pozycję Kelechigo Iheanacho, precyzyjnie dośrodkował i Nigeryjczyk musiał tylko dołożyć stopę.

Po zmianie stron gospodarze nadal nie dopuszczali Sheffield do głosu. W 64. minucie Ayoze Perez strzelił gola po dograniu Marca AlbrightonaAaron Ramsdale skapitulował po raz drugi.

Zaledwie 5 minut później na 3:0 podwyższył Iheanacho. 24-latek doskonale współpracował z Vardym. Doświadczony snajper również przy tym trafieniu zapisał na swoim koncie asystę.

Defensywa drużyny Paula Heckingbottoma była bezradna. Na 12 minut przed końcem regulaminowego czasu Iheanacho skompletował hat-tricka. Napastnik przymierzył z dystansu, Ramsdale znowu wyciągał piłkę z siatki. To był jego 6. gol w trwających rozgrywkach.

Ostatecznie Leicester zwyciężyło 5:0. Ethan Ampadu zupełnie zmylił swojego bramkarza i skierował piłkę do siatki. Duży udział przy tym golu miał Vardy, który przeprowadził rajd lewą stroną.

Podopieczni Brendana Rodgersa walczą o najwyższe cele w tym sezonie. Aktualnie Leicester jest wiceliderem stawki Premier League i traci 15 punktów do Manchesteru City. Ekipa "The Blades" niezmiennie zamyka tabelę.

Leicester City - Sheffield United 5:0 (1:0)
1:0 - Kelechi Iheanacho 39'
2:0 - Ayoze Perez 64'
3:0 - Kelechi Iheanacho 69'
4:0 - Kelechi Iheanacho 78'
5:0 - Ethan Ampadu (s.) 80'