Puchar Anglii: Jan Bednarek i spółka w półfinale. Bournemouth bez szans z Southampton

Byli nieznacznym faworytem, ale na boisku potwierdzili różnicę klas, nie tylko rozgrywkowych. Southampton FC pokonał na wyjeździe AFC Bournemouth 3:0 w ćwierćfinale Pucharu Anglii. 77 minut w barwach Świętych rozegrał obrońca Jan Bednarek.

Krzysztof Sędzicki
piłkarze Southampton W środku Jan Bednarek Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: piłkarze Southampton. W środku Jan Bednarek
Drużyna z Dean Court ma ambicje, by powrócić do Premier League. Na razie jednak zajmuje 7. miejsce w The Championship i walczy o to, by w ogóle załapać się do baraży o prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jednak Puchar Anglii jest dla ekipy trenera Jonathana Woodgate'a "oknem na świat".

Kibice Wisienek mieli prawo ostrzyć sobie apetyty na awans do półfinału rozgrywek, bo ostatnio Świętym nie wiedzie się najlepiej w ekstraklasie. Jednak od początku spotkania to goście przejęli inicjatywę i zepchnęli miejscowych do defensywy. Pierwszym sygnałem, że Southampton przyjechał po awans był gol Camerona Carter-Vickersa w 10. minucie. Okazało się jednak, że gracz gości był na spalonym i po interwencji VAR gola anulowano.

Nic jednak nie zabrało drużynie Ralpha Hasenhuettla bramki w 37. minucie. Znakomite podanie Nathana Redmonda okazało się asystą przy golu Moussy Djenepo. A jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowie, gdy gospodarze nastawiali się już na przerwę, przysnęli w defensywie i stracili piłkę. Błyskawiczny kontratak na gola zamienił Redmond.

W drugiej części gry widowisko gasło coraz bardziej. W 54. minucie po raz kolejny VAR zabrał przyjezdnym gola. Tym razem okazało się, że gdy Che Adams odgrywał do partnera przy akcji bramkowej, był nieznacznie za linią obrony. Ale pięć minut później przy golu Redmonda nie było już wątpliwości. Gol na 3:0 zamknął totalnie emocje w spotkaniu.

77 minut w meczu na Vitality Stadium w Bournemouth rozegrał obrońca Southampton Jan Bednarek. Trzeba jednak otwarcie przyznać, że wiele pracy reprezentant Polski nie miał. Na ostatnie minuty został zmieniony przez Jacka Stephensa.

W półfinale Święci mogą trafić na Everton, Manchester City, Leicester City, Manchester United, Chelsea FC lub Sheffield United.

AFC Bournemouth - Southampton FC 0:3 (0:2)
0:1 - Moussa Djenepo 37'
0:2 - Nathan Redmond 45+1'
0:3 - Nathan Redmond 59'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)