The Championship: Sensacyjna porażka drużyny Helika. Czyste konto Białkowskiego

Zupełnie niespodziewanie Barnsley Michała Helika przegrało 1:2 z Sheffield Wednesday. Na plus można zaliczyć występ Bartosza Białkowskiego, który nie dał się pokonać w starciu Millwall z Middlesbrough (1:0).

Rafał Szymański
Callum Paterson i Michał Helik walczą o piłkę Getty Images / Danny Lawson/PA Images / Na zdjęciu: Callum Paterson i Michał Helik walczą o piłkę
Ostatnie tygodnie były bardzo dobre w wykonaniu Barnsley. Zespół Michała Helika aspiruje do miana rewelacji bieżących rozgrywek The Championship.

Podopieczni trenera Valeriena Ismaela jednak nie sprostali zadaniu w 38. kolejce. Szalę zwycięstwa na korzyść Sheffield Wednesday przechylił Jordan Rhodes, napastnik gości dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, natomiast gola kontaktowego strzelił Carlton Morris. Helik zagrał w pełnym wymiarze czasowym. W tym momencie Barnsley jest na 5. pozycji w stawce.

Równolegle Millwall rywalizowało z Middlesbrough. To starcie zakończyło się wygraną miejscowych. W 31. minucie Grant Hall skierował piłkę do własnej siatki. Bartosz Białkowski odnotował już 15. czyste konto w tym sezonie.

Zawodnicy Wayne'a Rooneya nie potrafią wyjść z dołka. Derby County nie wygrało już 7 spotkań ligowych. W sobotę zespół "Baranów" przegrał 0:1 ze Stoke, decydującą bramkę zdobył Jacob Brown. Kamil Jóźwiak podniósł się z ławki w 64. minucie. Krystian Bielik przechodzi rehabilitację i nie znalazł się w kadrze meczowej.

Pewnym zaskoczeniem jest remis Norwich City z Blackburn Rovers. Piłkarze "Kanarków" prowadzili po trafieniu Kenny'ego McLeana, jednak na 13 minut przed końcem regulaminowego czasu do wyrównania doprowadził Sam Gallagher. Przemysław Płacheta spędził cały mecz wśród rezerwowych. Norwich pozostaje na fotelu lidera tabeli.

Barnsley FC - Sheffield Wednesday 1:2 (0:1)
0:1 - Jordan Rhodes 38'
0:2 - Jordan Rhodes 54'
1:2 - Carlton Morris 78'

Millwall FC - Middlesbrough 1:0 (1:0)
1:0 - Grant Hall (s.) 31'

Norwich City - Blackburn Rovers 1:1 (0:0)
1:0 - Kenny McLean 53'