"Lewy" przechodzi samego siebie. To jego najlepszy sezon w karierze

Robert Lewandowski nie daje o sobie zapomnieć. W sobotę 32-letni napastnik ukąsił VfB Stuttgart i tym samym pobił swój własny rekord z ubiegłego sezonu.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski (z lewej) PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z lewej)
Bayern Monachium nie pozostawił złudzeń zawodnikom VfB Stuttgart już w pierwszej części gry. Worek z bramkami rozwiązał się po 18 minutach, Robert Lewandowski pokonał Gregora Kobela i otworzył listę strzelców.

Podopieczni Hansiego Flicka dopiero się rozpędzali. Na 2:0 podwyższył Serge Gnabry. Kilkadziesiąt sekund później Thomas Mueller dograł do Lewandowskiego, który głową skierował piłkę do siatki. Na 6 minut przed końcem pierwszej połowy kapitan polskiej reprezentacji skompletował hat-tricka.

Lewandowski ustanowił swój życiowy rekord. W trwających rozgrywkach ligi niemieckiej zdobył już 35 bramek i już teraz poprawił swoje liczby z poprzedniego sezonu (34 gole). Warto zaznaczyć, że nikt w przeszłości po 26 kolejkach nie mógł pochwalić się lepszym dorobkiem od snajpera Bawarczyków.

Doświadczony napastnik przeskoczył Klausa Fischera i jest drugim najskuteczniejszym piłkarzem w historii Bundesligi - więcej TUTAJ. Jednocześnie zbliżył się do legendarnego Gerda Muellera, który w sezonie 1971/72 zapisał na swoim koncie 40 trafień.

Jest oficjalna decyzja ws. występu polskich napastników w meczu z Anglią!