Serie A: problemy AC Milanu. 10 rywali było blisko wygranej

AC Milan nie wyglądał przekonująco po przerwie reprezentacyjnej. Rossoneri szczęśliwie zremisowali 1:1 z UC Sampdorią, w której szeregach pełne spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński.
mecz AC Milan - Sampdoria PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: mecz AC Milan - Sampdoria

AC Milan robił przed przerwą reprezentacyjną wszystko co możliwe, żeby pozostać poważnym kandydatem na mistrza Włoch. Stefano Pioli borykał się z problemami wynikającymi z intensywnego terminarza, kontuzji i zakażeń koronawirusem. Sytuacja kadrowa zaczęła się nieco poprawiać i Rossoneri mieli wejść w kwiecień mocnym uderzeniem. Stało się jednak coś zupełnie innego.

Sampdoria przełamała się w poprzednim meczu po serii niepowodzeń. W Mediolanie nie miała dużo do stracenia. Z Bartoszem Bereszyńskim w jedenastce zaatakowała i Gianluigi Donnarumma miał dużo pracy w pierwszej połowie. Reprezentant Włoch spektakularnie obronił uderzenia Manolo Gabbiadiniego oraz Mortena Thorsbego.

AC Milan nie potrafił zatrudnić równie groźnymi próbami Emila Audero, a to już było poważne ostrzeżenie. Rossoneri grali ze Zlatanem Ibrahimoviciem w przodzie, a z reprezentantem Szwecji mieli współpracować między innymi Hakan Calhanoglu, Theo Hernandez oraz Franck Kessie.

Sampdoria czuła się coraz pewniej w Mediolanie, czego potwierdzeniem była bramka zdobyta w 57. minucie przez Fabio Quagliarellę. Weteran nadal ma czym straszyć obrońców przeciwnika, a kiedy ci zachowują się karygodnie na własnej połowie, korzysta z prezentów. Quagliarella dopadł do bezpańskiej piłki i pokonał lobem Donnarummę. Bramkarz tylko bezradnie rozkładał ręce w kierunku swoich kompanów z pola.

Krótko po golu utrzymanie prowadzenia utrudnił gościom Adrien Silva, który dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. AC Milan miał problem nawet z 10 przeciwnikami i wyszarpnął dla siebie tylko punkt w 87. minucie. Jens Petter Hauge przydał się po wprowadzeniu z ławki rezerwowych i zakończył technicznym strzałem akcję Zlatana Ibrahimovicia oraz Francka Kessiego.

AC Milan - UC Sampdoria 1:1 (0:0)
0:1 - Fabio Quagliarella 57'
1:1 - Jens Petter Hauge 87'

Milan: Gianluigi Donnarumma - Alexis Saelemaekers (46' Pierre Kalulu), Simon Kjaer, Fikayo Tomori, Theo Hernandez - Franck Kessie, Ismael Bennacer (60' Sandro Tonali) - Samuel Castillejo (74' Jens Petter Hauge), Hakan Calhanoglu, Rade Krunić (60' Ante Rebić) - Zlatan Ibrahimović

Sampdoria: Emil Audero - Bartosz Bereszyński, Lorenzo Tonelli, Omar Colley, Tommaso Augello (89' Maya Yoshida) - Antonio Candreva (90' Mehdi Leris), Morten Thorsby, Adrien Silva, Mikkel Damsgaard (90' Valerio Verre) - Fabio Quagliarella (84' Keita Balde Diao), Manolo Gabbiadini (62' Kristoffer Askildsen)

Żółte kartki: Saelemaekers, Bennacer (Milan) oraz Colley, Thorsby, A. Silva, Candreva (Sampdoria)

Czerwona kartka: Adrien Silva (Sampdoria) /59' - za drugą żółtą/

Sędzia: Marco Piccinini