Serie A. Kamil Glik rozpoczął strzelanie. Zobacz bramkę (wideo)

Po przerwie reprezentacyjnej Kamil Glik przypomniał o sobie kibicom. Stoper trafił do siatki w sobotnim spotkaniu z Parmą.

Rafał Szymański
Kamil Glik strzela gola YouTube / Na zdjęciu: Kamil Glik strzela gola
Drużyna Benevento Calcio była zdecydowanym faworytem rywalizacji z niżej notowanym przeciwnikiem. W 23. minucie gry gospodarze zdobyli pierwszą bramkę.

Podopieczni Filippo Inzaghiego rozegrali rzut wolny, Federico Barba najwyżej wyskoczył do piłki, a następnie Kamil Glik bez żadnych problemów pokonał Luigiego Sepe. Wybitny reprezentant Polski długo czekał na tego gola. Warto zaznaczyć, że było to jego pierwsze trafienie na włoskich boiskach od czasu powrotu z Francji - więcej TUTAJ.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i w rezultacie oba zespoły musiały zadowolić się podziałem punktów. Bramki dla Parmy zdobyli Jasmin Kurtić oraz Dennis Man. Na listę strzelców po stronie Benevento wpisał się Artur Ionita.

Glik jest bardzo ważnym elementem w układance trenera Inzaghiego. W bieżących rozgrywkach Serie A wystąpił już łącznie w 27 spotkaniach, wcześniej zapisał na swoim koncie 1 asystę. Środkowy obrońca w swoim dorobku ma również 1 mecz w Pucharze Włoch.

Bramka Kamila Glika (od 0:15):

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)