Rasistowski skandal w Hiszpanii. Mocna okładka "Marki"

Kolejny rasistowski skandal w piłce nożnej. Podczas meczu Cadiz - Valencia Mouctar Diakhaby był obrażany na tle rasowym. Piłkarze zeszli z boiska na kwadrans. Hiszpańska "Marca" odpowiedziała na te wydarzenia bardzo mocną okładką.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Mouctar Diakhaby Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Mouctar Diakhaby
Do zdarzenia doszło w 28. meczu Cadiz CF - Valencia CF. Przy wyniku 1:1 Juan Cala rzucił coś w kierunku piłkarza gości Mouctara  Diakhaby'ego. Pomiędzy nimi doszło do przepychanek.

Według informacji przekazanych przez "Marcę", Diakhby został nazwany przez przeciwnika "pie******* czarnuchem". Po tym wydarzeniu cały zespół Valencii opuścił boisko, aby powrócić na nie po kwadransie, ale już bez Diakhby'ego. To on nalegał na dokończenie meczu.

Juan Cala pozostał na boisku, ale w przerwie spotkania został zmieniony przez Marcosa Mauro (strzelił pod koniec meczu bramkę na wagę zwycięstwa Cadiz).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesięwsporcie: co za strzał! Tę bramkę można oglądać w nieskończoność

Na wydarzenia w Cadiz odpowiedziała "Marca". Redakcja hiszpańskiej gazety przygotowała niezwykle mocną okładkę. Zobaczyć na niej można załamanego Mouctara Diakhby'ego. Fotografię podpisano "nie jesteś sam".

- Żaden człowiek nie zasługuje na takie upokorzenie - komentował tę sytuację Gabriel Paulista z Valencii. - Diakhby jest zdruzgotany. To była okropna zniewaga, której nie powtórzę - dodał Jose Gaya.

Jak na razie Juan Cala nie odniósł się do całej sytuacji. Mecz z Valencią zakończył z bramką i żółtą kartką na koncie. Nie wiadomo, jakie spotkają go konsekwencje za jego zachowanie.

Czytaj także:
Eredivisie. Kontuzja polskiego stopera. Nie dokończył meczu
Tragedia w trakcie meczu. 18-letni piłkarz zmarł na boisku

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×