La Liga. Rewanżu za Puchar Króla nie było. Emocje w końcówce

Kilka dni po zaległym meczu finałowym w Pucharze Króla Real Sociedad i Athletic Bilbao spotkały się raz jeszcze. Ligowa potyczka zakończyła się remisem 1:1. Gole w meczu padały w końcówce.
Michał Piegza
Raul Garcia PAP/EPA / Javier Etxezarreta / Na zdjęciu: Raul Garcia

W sobotę piłkarze Realu Sociedad i Athleticu Bilbao zagrały w finale Pucharu Króla. Mecz decydował o zdobyciu prestiżowego trofeum za poprzedni sezon. Spotkanie zakończyło się wygraną Realu 1:0, po golu zdobytym z rzutu karnego.

W związku ze spotkaniem finałowym, mecz ligowy obu drużyn przełożono na środę. W nim na emocje czekać trzeba było do końcówki. W 85. minucie do siatki gospodarzy trafił Asier Villalibre. Radość gości trwała zaledwie przez cztery minuty. W 89. minucie do remisu doprowadził Roberto Lopez.

Przypomnijmy, że Athletic wciąż ma szansę na grę w europejskich pucharach. Drużyna może wywalczyć Puchar Króla w trwającym sezonie. W finale w Sewilii zmierzy się z Barceloną.

Real Sociedad - Athletic Bilbao 1:1 (0:0)
0:1 - Villarible 85'
1:1 - Lopez 89'

La Liga: kolejny piłkarski dramat Deportivo Alaves. Porażka Atletico Madryt!