La Liga. "Pie******* czarnuch"! Jest wynik śledztwa w tej bulwersującej sprawie

La Liga bardzo poważnie potraktowała aferę rasistowską, w którą zamieszany był Juan Cala, który miał obrazić Mouctara Diakhaby'ego. Nad sprawą pracowała m.in. firma zajmująca się czyszczeniem dźwięku i czytaniem z ruchu ust.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Mouctar Diakhaby Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Mouctar Diakhaby
Głośna afera na tle rasistowskim wydaje się ma swój koniec - przynajmniej takie jest oficjalne stanowisko władz Primera Division.

Skandal w Hiszpanii wybuchł po tym, jak Mouctar Diakhaby miał zostać obrażony podczas meczu Cadiz CF - Valencia CF. Zawodnicy zeszli nawet z boiska, a mecz przerwano na kwadrans.

Według informacji przekazanych przez "Marcę" zawodnik miał zostać nazwany przez Juan Calę "pie******* czarnuchem". La Liga natychmiastowo podjęła działania mające na celu wyjaśnienie zajścia.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gol stadiony świata. I to w wykonaniu kobiety!

Śledztwo, jakie zostało wszczęte, nie wykazało ostatecznie winy Cali. Nie znaleziono bowiem żadnych dowodów, że ten faktycznie użył jakichkolwiek słów obraźliwych dla Diakhaby'ego.

- Zleciliśmy działanie firmie czyszczenie dźwięku, a także czytanie z ust - tłumaczy sprawę Javier Tebas, odpowiedzialny za stworzenie raportu. Jedyne słowa, jakie udało się wychwycić, to "cholera", "zostaw mnie w spokoju", "przepraszam, nie wkurzaj się". Badano dźwięk z siedmiu najlepiej i najbliżej ustawionych mikrofonów.

Wobec braku dowodów przeciwko Cali dochodzenie zostanie zamknięte, a w raporcie nie będzie słowa o winie zawodnika Cadiz.

Zobacz także:
Rasistowski skandal w Hiszpanii. Mocna okładka "Marki"
Ciąg dalszy afery rasistowskiej w La Liga. Klub nie wierzy piłkarzowi

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×