Takiej bramki jeszcze nie widziałeś. Kuriozalny gol w PKO Ekstraklasie (wideo)

PKO Ekstraklasa potrafi zaskoczyć każdego. Tym razem hitem jest gol Mateusza Szwocha, a w zasadzie to potężny błąd bramkarza Jagiellonii Białystok.

Robert Czykiel
kuriozalny gol w meczu Wisła Płock - Jagiellonia Białystok Twitter / Na zdjęciu: kuriozalny gol w meczu Wisła Płock - Jagiellonia Białystok
Jagiellonia Białystok cenne zwycięstwo miała już w garści. Podopieczni Rafała Grzyba od 61. minuty prowadzili na wyjeździe z Wisłą Płock 2:0. Sytuacja zaczęła się zmieniać, gdy wielki błąd popełnił 17-letni bramkarz.

W 78. minucie Mateusz Szwoch wykonywał rzut wolny z okolicy trzydziestego metra. Prawdopodobnie dośrodkowywał, choć nie wyszło mu to najlepiej. Piłka minęła wszystkich zawodników i powinna znaleźć się w rękach Xaviera Dziekońskiego.

Bramkarz Jagiellonii jednak myślał, że futbolówka wyjdzie poza boisko. Koszmarnie się pomylił, bo odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Wszyscy byli w szoku, że z czegoś takiego padł gol.

"Nafciarze" po kontaktowym golu uwierzyli w siebie. W efekcie w 90. minucie Alan Uryga strzelił na 2:2 i spotkanie zakończyło się remisem. Z punktu jednak cieszyła się tylko drużyna z Płocka.

Wisła Płock pokazała charakter w debiucie trenera Bartoszka. "To duża sprawa" >>

PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa wciąż bezpieczna, Stal Mielec okupuje ostatnie miejsce. Zobacz tabelę >>