PKO Ekstraklasa: waleczna Wisła Płock, Jagiellonia Białystok straciła wygraną w ostatniej akcji

Jagiellonia zaprzepaściła swoją szansę na dziesiąte zwycięstwo w sezonie 2020/2021. Zespół z Białegostoku wygrywał na wyjeździe z Wisłą Płock już 2:0, ale gospodarze w ostatnich sekundach meczu doprowadzili do remisu.

Tomasz Rosiński
piłkarz drużyny Wisła Płock Alan Uryga (z prawej) i Jesus Imaz (z lewej) z zespołu Jagiellonia Białystok PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: piłkarz drużyny Wisła Płock Alan Uryga (z prawej) i Jesus Imaz (z lewej) z zespołu Jagiellonia Białystok
Jagiellonia przystępowała do niedzielnej rywalizacji w dość dobrych humorach, gdyż w ostatnim czasie pokonała Cracovię (2:1) oraz Lecha Poznań (3:2) i liczyła, że uda jej się również ograć Wisłę. Natomiast Nafciarze nie potrafili wygrać od 14 lutego bieżącego roku (8 kolejnych meczów bez zwycięstwa) i w końcu chcieli przerwać tę fatalną serię.

Początek spotkania należał do płocczan, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i co chwila gościli pod polem karnym "Jagi".

Z czasem boiskową sytuację opanowali przyjezdni, a pierwsze ostrzeżenie gospodarzom wysłał Bartosz Bida, który niecelnie główkował po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

Po kilku minutach białostoczanie wyprowadzili zabójczy kontratak. W jego końcowej fazie Maciej Makuszewski wycofał futbolówkę do nadbiegającego Jesusa Imaza, a ten uderzył bez namysłu i pokonał Krzysztofa Kamińskiego. Ostatecznie wynik konfrontacji przed przerwą już nie uległ zmianie.

Od startu drugiej połowy Wiślacy starali się odważniej zaatakować i pragnęli szybko doprowadzić do remisu. Jednakże mocny, płaski strzał Dawida Kocyły dobrze nogami obronił 17-letni Xavier Dziekoński.

Ta niewykorzystana niezła okazja po chwili zemściła się na płocczanach, gdyż prowadzenie Jagiellonii Białystok podwyższył Bartosz Bida, który huknął od słupka z kilku metrów.

Kiedy wydawało się, że podopieczni Rafała Grzyba mają wszystko pod kontrolą, kontaktową bramkę w 78. minucie meczu strzałem z rzutu wolnego zdobył Mateusz Szwoch. Przy tym trafieniu gospodarzom znacząco pomógł Dziekoński, który nie powinien dopuścić do straty tego gola przez białostoczan.

"Jaga" próbowała błyskawicznie odpowiedzieć i Jesus Imaz nawet trafił do siatki, lecz VAR wykazał, że Hiszpan wcześniej był na pozycji spalonej i sędzia tej bramki nie uznał.

Wisła Płock do końca ambitnie walczyła o chociaż punkt w tym spotkaniu i rzutem na taśmę dopięła swego. Na samym finiszu doliczonego czasu gry Patryk Tuszyński zastawił piłkę w polu karnym gości, a później podał ją do Alana Urygi, który przymierzył z 16 metrów i doprowadził do remisu 2:2. W tym momencie arbiter zakończył tę potyczkę, zaś rozczarowani piłkarze z Białegostoku padli na murawę.