Gdzie zagra reprezentacja Polski na Euro 2020? UEFA zwleka z decyzją

Poniedziałek miał przynieść ważne decyzje UEFA ws. miast-gospodarzy meczów Euro 2020. Na wieści z europejskiej centrali czekała m.in. reprezentacja Polski. Jak poinformował brytyjski dziennikarz Tariq Panja, ustalenia zapadną za kilka dni.

Michał Fabian
Michał Fabian
Robert Lewandowski ONS.pl / Pawel Kibitlewski / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Wciąż nie wiadomo, gdzie reprezentacja Polski rozegra mecze na zbliżających się mistrzostwach Europy. Według terminarza podopieczni Paulo Sousy mają zmierzyć się 14 czerwca w Dublinie ze Słowacją, 19 czerwca w Bilbao z Hiszpanią, a także 23 czerwca - ponownie w Dublinie - ze Szwecją.

Problem w tym, że Bilbao, Dublin, a także Monachium nie przedstawiły UEFA gwarancji wpuszczenia kibiców na stadiony. Europejska Unia Piłkarska chce, by trybuny były wypełnione podczas meczów ME przynajmniej w 25 procentach.

Pojawiły się obawy, że spotkania z Estadio San Mames w Bilbao i Aviva Stadium w Dublinie trzeba będzie przenieść do innych miast. Decyzja w tej sprawie miała zapaść w poniedziałek, ale tak się nie stało.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiego gola dawno nie widzieliśmy

"UEFA dała miastom-gospodarzom Euro 2020, które nadal nie są w stanie wymyślić planu na przyjęcie kibiców - Dublinowi, Monachium i Bilbao - jeszcze kilka dni na wypracowanie jakiegoś stanowiska. Ostatecznym terminem wydaje się piątek" - poinformował brytyjski dziennikarz Tariq Panja, który pisze m.in. dla "New York Times".

Przypomnijmy, że Bilbao może zostać zastąpione przez Sewillę, której kandydaturę zgłosiła hiszpańska federacja. A co z Dublinem? Jeśli Irlandia nie zagwarantuje meczów z kibicami, wówczas mogą one zostać przeniesione do Anglii (w grę wchodzi Manchester lub Londyn). Pojawiły się także inne opcje - m.in. Glasgow lub Kopenhaga (więcej TUTAJ>>).

Mistrzostwa Europy (przełożone z powodu pandemii z 2020 r.) odbędą się w dniach 11 czerwca - 11 lipca 2021 r. w dwunastu miastach.

Czytaj także: Euro 2020. Polacy jednak nie zagrają w Bilbao? Hiszpanie mają inny plan

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×