PKO Ekstraklasa: Cracovia oddaliła się od pozycji spadkowej po meczu z Wisłą Płock

Cracovia z siódmym zwycięstwem w sezonie 2020/2021 PKO Ekstraklasy. W spotkaniu 26. kolejki krakowianie pokonali u siebie Wisłę Płock 1:0 i są coraz bliżej utrzymania w najwyżej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Tomasz Rosiński
piłkarze Cracovii PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: piłkarze Cracovii
Zarówno Cracovia, jak i Wisła w ostatnim czasie nie zachwycały i każda z tych ekip liczyła, że uda jej się odnieść zwycięstwo w środowym starciu, które pozwoliłoby się oddalić od strefy spadkowej.

Początkowo przewagę optyczną mieli przyjezdni, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i co chwila gościli pod polem karnym podopiecznych Michała Probierza. Aktywny w szeregach Nafciarzy był Mateusz Szwoch, który starał się napędzać grę swojego zespołu.

Z czasem do głosu doszła ekipa z Krakowa, a dobrze poczynał sobie Ivan Fiolić, który w 38. minucie oddał celny strzał, ale piłkę pewnie złapał Krzysztof Kamiński.

Po chwili Pasy wyszły na prowadzenie, gdyż rzut karny podyktowany za faul Angela Garcii na Rivaldinho wykorzystał Marcos Alvarez.

Po zmianie stron płocczanie ruszyli do odrabiania jednobramkowej straty, a sporo problemów defensywie gospodarzy sprawiał Cillian Sheridan.

Jednakże albo udanie w obronie zagrywał Luis Rocha, albo skutecznie interweniował Lukas Hrosso i z każdą kolejną minutą Cracovia przybliżała się do kompletu punktów w tym starciu.

W 82. minucie do siatki trafił Matej Rodin, lecz VAR wykazał, że wcześniej był spalony i sędzia tego gola nie uznał. Ostatecznie więcej bramek nie padło i skromne, cenne zwycięstwo krakowian stało się faktem.

PKO Ekstraklasa, 26. kolejka:

Cracovia - Wisła Płock 1:0 (1:0)
1:0 - Marcos Alvarez 42' (k.)

Cracovia: Lukas Hrosso - Cornel Rapa, Matej Rodin, Ivan Marquez, Luis Rocha - Ivan Fiolić (77' Jakub Kosecki), Sylwester Lusiusz - Damir Sadiković, Thiago, Pelle van Amersfoort [(17' Rivaldinho) 46' Milan Dimun] - Marcos Alvarez (76' Sebastian Strózik).

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Kristian Vallo, Jakub Rzeźniczak, Alan Uryga, Angel Garcia (70' Giorgi Merebaszwili) - Dusan Lagator - Dawid Kocyła (70' Piotr Pyrdoł), Patryk Tuszyński, Mateusz Szwoch, Piotr Tomasik - Cillian Sheridan (86' Mateusz Lewandowski).

Żółte kartki: Thiago (Cracovia) oraz Piotr Tomasik, Patryk Tuszyński, Angel Garcia, Maciej Bartoszek (Wisła Płock).

Czerwona kartka: Angel Garcia (Wisła Płock) w 80. minucie /za drugą żółtą, poza boiskiem/.

Sędziował: Piotr Lasyk.