Fortuna I liga: Sandecja wgniotła GKS Bełchatów w dno tabeli

Sytuacja bełchatowian jest coraz bardziej nieprzyjemna. Drużyna nie zwycięża i przybliża się do spadku. Mocno rozpędzona Sandecja Nowy Sącz pokonała Brunatnych 2:0.
piłkarze Sandecji Nowy Sącz WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Sandecji Nowy Sącz

26. kolejka rozpoczęła się meczem najgorszego z najlepszym pierwszoligowcem rundy wiosennej. W 2021 roku Sandecja Nowy Sącz zdobyła o 20 punktów więcej niż GKS Bełchatów, strzeliła o 15 więcej goli, a straciła o osiem mniej. Rozpędzeni podopieczni Dariusza Dudka potwierdzili wszystkie te liczbowe dysproporcję w bezpośrednim pojedynku i odnieśli przekonujące zwycięstwo.

Wysoką formę potwierdzili Dawid Błanik oraz Rubio. Skrzydłowy strzelił gola swojemu byłemu klubowi już w 8. minucie. Hiszpan przymierzył do bramki przeciwnika minimum raz w czterech meczach z rzędu. Po jego uderzeniu z bliska w 52. minucie Sandecja była na spokojnym prowadzeniu 2:0.

Przez 75 minut GKS Bełchatów odpowiedział na ciosy zespołu z Małopolski jednym strzałem celnym. Valerijs Sabala doszedł do piłki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, jednak nie zagroził poważnie Szymonowi Tokarzowi. Sabala próbował raz jeszcze, prawą nogą, ale ponownie nie pokonał bramkarza. Poza tym Brunatni byli bezradni na boisku i kolejnym niekorzystnym wynikiem przybliżyli się do spadku.

Z kolei Sandecja jest już w górnej połowie tabeli z zaledwie czterema punktami straty do zamykającej strefę barażową Arki Gdynia.

GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz 0:2 (0:1)
0:1 - Dawid Błanik 8'
0:2 - Rubio 52'

GKS: Leonid Otczenaszenko - Marcin Sierczyński, Mateusz Bartków, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek (55' Maciej Mas) - Michał Pawlik, Damian Hilbrycht (78' Marcin Ryszka) - Mikołaj Grzelak, Waldemar Gancarczyk (72' Maciej Koziara), Jakub Bator (71' Dawid Flaszka) - Valerijs Sabala

Sandecja: Szymon Tokarz – Adrian Danek, Tomasz Boczek (68' Dawid Szufryn), Michal Piter-Bucko, Daniel Dziwniel - Bartłomiej Kasprzak (79' Wiktor Żołądź), Damir Sovsić - Dawid Błanik (80' Armand Ella), Michał Walski, Kamil Ogorzały (68' Damian Chmiel) - Rubio (68' Rafael Victor)

Żółte kartki: Bartków (GKS) oraz Piter-Bucko, Sovsić, Ogorzały, Kasprzak, Chmiel, Żołądź (Sandecja)

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)