Fortuna I liga: koniec passy Radomiaka. Kończył mecz w dziewięciu

GKS Tychy zwyciężył 1:0 i wyprzedził w tabeli Radomiaka. Pokonani podopieczni Dariusza Banasika zeszli z boiska w dziewięciu.
Bartosz Szeliga WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Bartosz Szeliga

GKS Tychy energicznie rozpoczął rundę wiosenną, a Radomiak rozpędził się w jej trakcie. W efekcie drużyny zaczęły sąsiadować na górze tabeli, a niespełna tydzień temu zamieniły się miejscami. Przed bezpośrednim pojedynkiem to radomianie mieli o dwa punkty więcej niż tyszanie, a cztery zwycięstwa z rzędu czyniły z nich najbardziej rozpędzonego pierwszoligowca.

Pierwsza połowa była do czasu wyrównana. Do czasu, ponieważ końcówka została zdominowana przez GKS, a na Radomiaka posypały się nieszczęścia. W 44. minucie Łukasz Grzeszczyk strzelił gola na 1:0 dla gospodarzy z rzutu karnego podyktowanego za przewinienie Damiana Jakubika na Szymonie Lewickim. Na domiar złego dla Radomiaka, przed przerwą stracił piłkarza. Mateusz Radecki zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Radomiakowi było trudniej o odrabianie strat w dziesięciu, a GKS nie rezygnował z atakowania. Dobrą szansę na podwojenie prowadzenia gospodarzy miał Kacper Piątek, którego strzał został zatrzymany przez Mateusza Kochalskiego. Radomiak był natomiast najbliżej wyrównania, kiedy Damian Gąska obił poprzeczkę w bramce Konrada Jałochy. Resztki nadziei na zapunktowanie odebrała Radomiakowi druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Damiana Jakubika.

GKS Tychy - Radomiak Radom 1:0 (1:0)
1:0 - Łukasz Grzeszczyk (k.) 44'

GKS: Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Łukasz Sołowiej, Bartosz Szeliga - Kacper Piątek (76' Łukasz Moneta), Jakub Piątek (67' Łukasz Norkowski), Wiktor Żytek, Sebastian Steblecki (68' Bartosz Biel) - Łukasz Grzeszczyk (89' Oskar Paprzycki) - Szymon Lewicki (76' Damian Nowak)

Radomiak: Mateusz Kochalski - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Bodzioch (84' Dominik Sokół), Dawid Abramowicz - Mateusz Radecki, Meik Karwot (65' Michał Kaput) - Leandro, Damian Gąska (84' Felipe Nascimento), Miłosz Kozak (65' Patryk Mikita) - Karol Angielski (60' Rok Sirk)

Żółte kartki: J. Piątek, Sołowiej (GKS) oraz Radecki, Jakubik, Leandro, Karwot (Radomiak)

Czerwone kartki: Mateusz Radecki (Radomiak) /45' - za żółte kartki/ oraz Damian Jakubik (Radomiak) /90' - za drugą żółtą/

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń)