KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

FIFA myśli nad nowymi rozgrywkami! Liga Światowa alternatywą dla Superligi?!

Jeden z przedstawicieli FIFA ujawnił, że piłkarska organizacja rozważa utworzenie nowych rozgrywek, w których będą uczestniczyć kluby z całego świata. Ma to być odpowiedź na plany Superligi.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
logo FIFA WP SportoweFakty / Na zdjęciu: logo FIFA

Po olbrzymich protestach kibiców i krytyki ze strony mediów europejscy giganci szybko zrezygnowali z pomysłu utworzenia piłkarskiej Superligi. Okazuje się, że swoje plany dot. nowych rozgrywek ma również FIFA, która myśli nad zorganizowaniem w ciągu dwóch najbliższych lat piłkarskiej Ligi Światowej.

Plany dotyczące nowego pomysłu zdradził członek rady FIFA, Hany Abo Rida. - Ważne jest to, że FIFA i Afrykańska Konfederacja Piłki Nożnej (CAF), razem z konfederacjami ze wszystkich kontynentów, pracują nad zorganizowaniem Ligi Światowej, która pozwoli trzem lub czterem drużynom z Afryki zmierzyć się z Liverpoolem i innymi najlepszymi drużynami. To wielkie wyzwanie - podkreślił Abo Rida w rozmowie z egipską telewizją.

Zgodnie ze słowami członka FIFA, w rozgrywkach miałyby uczestniczyć najlepsze kluby z każdej piłkarskiej federacji. Kolejne szczegóły nie są jednak znane.

Przypomnijmy, że FIFA ma już w planach stworzenie podobnego turnieju - w 2022 bądź 2023 r. w całkowicie nowym formacie zostaną zorganizowane Klubowe Mistrzostwa Świata. W kolejnej edycji wystąpi aż 24 klubów z 6 konfederacji, w tym m.in. 8 z Europy, 6 z Ameryki Południowej czy 3 z Afryki. Turniej ma zostać rozegrany w Chinach.

Niedawno 12 europejskich klubów poinformowało o założeniu projektu, który nie został dogadany z FIFA czy UEFA - Superligi. Pomysł po kilku dniach upadł po tym jak ośmiu uczestników zdecydowało się wycofać z rozgrywek.

Czytaj też:
-> Temat Superligi powróci? "Nie cieszmy się przedwcześnie"
-> "Niewiarygodne". Wyszły na jaw kolejne szczegóły powołania Superligi

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiego gola dawno nie widzieliśmy

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×