Premier League. West Bromwich jeszcze się łudzi

Beniaminek Premier League West Bromwich jeszcze może po cichu marzyć o zachowaniu ligowego bytu. W poniedziałek zespół zremisował 1:1 z Wolverhampton i ma wciąż ma matematyczne szanse na wydostanie się ze strefy spadkowej.

Michał Piegza
Semi Ajayi (z lewej) i Adama Traore PAP/EPA / Jason Cairnduff / Na zdjęciu: Semi Ajayi (z lewej) i Adama Traore
Najprawdopodobniej po najbliższej kolejce Premier League los West Bromwich Albion zostanie przesądzony. Beniaminek w poniedziałek nie poprawił zbytnio swojej sytuacji, remisując z Wolverhampton.

Do przerwy prowadziły Wilki. W drugiej minucie doliczonego czasu premierowej odsłony Fabio Silva precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy.

Beniaminek wyrównał w 62. minucie. Wówczas kilka metrów przed bramką do dośrodkowania doszedł Mbaye Diagne i strzałem głową ustalił wynik gry.

Do końca sezonu Premier League pozostały cztery kolejki. West Bromwich w tabeli plasuje się na przedostatniej pozycji. Do bezpiecznej strefy beniaminek traci dziesięć punktów.

Po ważne trzy punkty sięgnął West Ham. W wyjazdowej potyczce z Burnley to gospodarze jako pierwsi zdobyli gola. Ich radość była jednak krótka. W kilka minut Michail Antonio zdobył dwie bramki. Młoty w tabeli są na 5. miejscu i wciąż mogą realnie myśleć o Lidze Mistrzów.

West Bromwich Albion - Wolverhampton Wanderers 1:1 (0:1)
0:1 - Fabio Silva 45+2'[h2]1:1 - Mbaye Diagne 62'[/h2]
Burnley FC - West Ham United 1:2 (1:0)
1:0 - Chris Wood 12'
1:1 - Michail Antonio 21'
1:2 - Michail Antonio 29'