Premier League. Tottenham poradził sobie z outsiderem. Gareth Bale dał popis

To była różnica klas. Tottenham Hotspur zwyciężył 4:0 z ostatnim w tabeli Sheffield United. Wygląda na to, że Gareth Bale wraca do wielkiej formy.

Rafał Szymański
piłkarze Tottenhamu Hotspur cieszą się z gola PAP/EPA / Shaun Botterill / Na zdjęciu: piłkarze Tottenhamu Hotspur cieszą się z gola
Miejscowi dyktowali tempo gry od początku tej rywalizacji. W pierwszych minutach najgroźniejszą sytuację wypracował Heung-Min Son. Napastnik podjął próbę z dystansu, Aaron Ramsdale nie dał się zaskoczyć. Po chwili blisko gola był Harry Kane, ale Chris Basham wybił piłkę z linii bramkowej.

Podopieczni Ryana Masona nie ustawali w atakach. W 36. minucie Serge Aurier znakomicie dograł do wychodzącego na pozycję Garetha Bale'a. Walijczyk przytomnie przelobował Ramsdale'a.

Na początku drugiej odsłony Son otrzymał podanie z głębi pola i znalazł drogę do siatki. Po konsultacji z VAR sędzia Andre Marriner postanowił anulować bramkę Koreańczyka.

Po godzinie było już 2:0. Son przedryblował dwóch defensorów, po czym przekazał piłkę Bale'owi. 31-latek ponownie stanął oko w oko z golkiperem Sheffield i się nie pomylił.

W 69. minucie Aurier asystował po raz drugi i Bale precyzyjnie przymierzył zza pola karnego. W ten sposób skompletował hat-tricka, to było jego dziewiąte trafienie w bieżącym sezonie.

Wygraną przypieczętował Son, który bardzo mocno uderzył. Piłka była poza zasięgiem golkipera, odbiła się jeszcze od słupka. Gracze gości nie mieli nic do powiedzenia. Londyńczycy wygrali 4:0.

Mason w pewnym stopniu wpłynął na postawę piłkarzy Tottenhamu, zespół pod jego wodzą wygrał drugi mecz ligowy z rzędu. "Koguty" wskoczyły na 5. miejsce w stawce Premier League. Sheffield wcześniej straciło szanse na utrzymanie w elicie, nadal zamyka tabelę.

Tottenham Hotspur - Sheffield United 4:0 (1:0)
1:0 - Gareth Bale 36'
2:0 - Gareth Bale 61'
3:0 - Gareth Bale 69'
4:0 - Heung-Min Son 77'

Tottenham: Hugo Lloris, Serge Aurier, Toby Alderweireld, Eric Dier, Sergio Reguilon, Pierre-Emile Hoejbjerg, Giovanni Lo Celso (70' Harry Winks), Dele Alli (78' Erik Lamela), Gareth Bale (75' Steven Bergwijn), Heung-Min Son, Harry Kane.

Sheffield: Aaron Ramsdale - Jayden Bogle (46' Sander Berge), George Baldock, John Egan, Chris Basham, Enda Stevens, John Fleck, Oliver Norwood, Ben Osborn, Rhian Brewster (46' Oliver Burke), David McGoldrick (83' Lys Mousset).

Żółte kartki: Hoejbjerg (Totenham) - Egan (Sheffield)