Pięć bramek w meczu Ruchu Chorzów. Nerwówka w końcówce

Pięć bramek padło w Chorzowie. Ruch rywalizował z Rekordem Bielsko-Biała i pokonując rywala 3:2 wygrał po raz jedenasty z rzędu. Zwyciężyły także zespoły goniące w III lidze Niebieskich.

Michał Piegza
Mariusz Idzik z Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Mariusz Idzik z Ruchu Chorzów
Nie do zatrzymania jest wiosną Ruch Chorzów. W środę Niebiescy wygrali po raz dziesiąty z rzędu w 2021 roku, przedłużając passę zwycięstw do jedenastu.

Jeszcze dobrze spotkanie się nie zaczęło, a było 2:0. W 7. minucie premierowe trafienie w pierwszym zespole uzyskał Tomasz Neugebauer. Kilka minut później na 2:0 podwyższył wynik Konrad Kasolik. Łatwo zdobyte gole trochę zaciemniły obraz. Rywal Rekord to drużyna, która ostatnio wygrała trzy spotkania z rzędu, a w poprzedniej serii zwyciężyła 7:3. - Mogliśmy uwierzyć, że łatwo wygramy, a rywalizowaliśmy z bardzo dobrą drużyną - ocenił po spotkaniu trener chorzowian Łukasz Bereta.

Po przerwie Rekord atakował, ale to Ruch powinien zdobyć kilka goli. Jednak chorzowianie zmarnowali kilka świetnych okazji. Bielszczanie w końcu złapali kontakt bramkowy, zdobywając gola w 80. minucie po strzale Szczepana Muchy.

Zrobiło się nerwowo, ale gospodarze szybko odpowiedzieli po akcji rezerwowych. Daniel Paszek zagrał do Jakuba Siwka, a junior strzelił premierowego gola w III lidze. To nie był jednak koniec strzelania. Kiedy dochodziła 90. minuta Marek Sobik ładnym uderzeniem z ostrego kąta pokonał prezentującego bardzo dobrą formę Jakuba Bieleckiego.

W doliczonym czasie Rekord napędzany przez doświadczonego Tomasza Nowaka szukał wyrównania. Ruch bronił się dość nerwowo, w składzie zabrakło pauzującego za nadmiar kartek kapitana Tomasza Foszmańczyka i to momentami widać było na boisku.

Gospodarze dowieźli wygraną i utrzymali solidną przewagę nad resztą stawki. Zarówno Ślęza Wrocław jak i Polonia Bytom wygrały swoje mecze. Do końca sezonu pozostało dziewięć kolejek.

Ruch Chorzów - Rekord Bielsko-Biała 3:2 (2:0)
1:0 - Tomasz Neugebauer 8'
2:0 - Konrad Kasolik 16'
2:1 - Szczepan Mucha 80'
3:1 - Jakub Siwek 84'
3:2 - Marek Sobik 90'

Ruch Chorzów: Bielecki - Kasolik, Wyroba, Kulejewski - Będzieszak (68' Paszek), Mokrzycki, Neugebauer (77' Siwek), Kowalski - Kwaśniewski, Janoszka - Guzdek (87' Rudek).

Rekord Bielsko-Biała: Szumera - Madzia, Nowak, Szymański, Caputa, Wróblewski (64' Ciućka), Iwanek (80' Sobik), Gaudyn (46' Żołna), Kowalczyk (46' Czaicki), Kareta, Byrtek (64' Mucha).

Żółte kartki: Mokrzycki, Będzieszak (Ruch) oraz Madzia, Kareta (Rekord).

Sędzia: Robert Kowalczyk (Częstochowa).

Czytaj także: Sędziowie pobici przez piłkarza i prezesa klubu. "Zaj... cię szmaciarzu" Ruch Chorzów zagrał bez napastników i trzech kartkowiczów. Karny przesądził sprawę