Fortuna I liga: GKS Tychy umacnia twierdzę. Przeciwnik nadal w dołku

GKS Tychy wciąż niepokonany w rundzie wiosennej na własnym stadionie, a wygrana 3:1 z Górnikiem Łęczna pozwala mu umocnić się na miejscu premiowanym awansem. Z kolei podopieczni Kamila Kieresia oddalają się od PKO Ekstraklasy.

radość piłkarzy GKS-u Tychy WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy GKS-u Tychy
Konfrontacja w Tychach miała istotne znaczenie dla sytuacji na górze tabeli. GKS znalazł się w niedzielę na drugim miejscu, a wyprzedził między innymi Górnika Łęczna, który najdłużej w tym sezonie był wiceliderem. W rundzie wiosennej lepiej prezentują się gospodarze, a na niekorzyść podopiecznych Kamila Kieresia działała po pierwsze seria pięciu meczów bez zwycięstwa, a po drugie fakt, że w historii spotkań tysko-łęczniańskich nigdy nie wygrali goście.

Najważniejszym piłkarzem w pierwszej połowie był Jakub Piątek, który swoimi uderzeniami zapewnił dwubramkowe prowadzenie tyszanom. Wszystkie trafienia w tym meczu były dziełem podopiecznych Artura Derbina, ale jedno z nich samobójcze. Po nieszczęśliwym zagraniu Oskara Paprzyckiego drużyny były w kontakcie, ale strzał Szymona Lewickiego na 3:1 w 73. minucie okazał się ostatnim w meczu do bramki.

Odra Opole nie popisała się w poprzednim meczu, w którym została pokonana 0:3 przez GKS 19662 Jastrzębie. To i tak drobnostka przy paśmie niepowodzeń Puszczy Niepołomice. Drużyna Tomasza Tułacza od kilku kolejek nie potrafi zwyciężyć, przez co popadła w pierwszoligową przeciętność. Do bezpośredniego starcia "niezadowolonych" doszło przy Oleskiej.

Na rozstrzygnięcie trzeba było poczekać do 80. minuty. Jak należy strzelić gola pokazał piłkarzom ofensywnym obrońca Piotr Żemło, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. W końcówce Odra mogła powiększyć prowadzenie, ale znakomicie interweniował Gabriel Kobylak. Gospodarze zachowali wynik 1:0 do końca i zdobyli komplet punktów utrzymujący ich w grze o baraże.