"Katastrofa". "Dobrze zrobiłby, gdyby usiadł na ławce". Kompromitacja Torino FC i Karola Linettego

Torino FC przegrało z AC Milan 0:7. Od pierwszej minuty zagrał Karol Linetty, a włoskie media nie szczędziły Polakowi krytyki. Ich zdaniem rozegrał on katastrofalny mecz i był jednym z najgorszych zawodników na boisku.

Łukasz Witczyk
Franck Kessie i Karol Linetty Getty Images / Chris Ricco / Na zdjęciu: Franck Kessie i Karol Linetty
To był najsłabszy w tym sezonie mecz w wykonaniu piłkarzy Torino FC. Do przerwy turyński klub przegrywał z AC Milan 0:2 i niewiele zwiastowało, że spotkanie zakończy się tak kompromitującym wynikiem. Jednak po zmianie stron mediolańczycy bezlitośnie wykorzystywali wszystkie błędy rywali. Hat-tricka skompletował Ante Rebić. 0:7 to najwyższa porażka Torino FC w ostatnich latach.

Zdaniem włoskich mediów jednym z najgorszych zawodników na boisku był Karol Linetty. "Jego gra na początku drugiej połowy była katastrofą. Najpierw dostał żółtą kartkę i będzie musiał pauzować w kolejnym meczu. Następnie popełnił błąd przy stracie trzeciej bramki. Nie błyszczał też w pierwszej połowie" - ocenił serwis calciomercato.com, który dał Polakowi "trójkę" w dziesięciostopniowej skali, gdzie "jedynka" oznacza występ poniżej krytyki, a "dziesiątka" to klasa światowa.

"Pokazał, jak dobrze zrobiłby, gdyby ponownie usiadł na ławce" - dodał serwis toro.it i również skupił się na błędzie przy golu na 0:3. Według dziennikarzy tego portalu Linetty również zasłużył na "trójkę".

Nieco bardziej łaskawe dla reprezentanta Polski były inne włoskie media. Calcionews24.com i toronews.net jego występ oceniły na "czwórkę". "Od początku miał trudności z odpowiednią oceną sytuacji. Nie pilnował Rebicia, co spowodowało stratę bramek" - uargumentował drugi z portali.

"Nie udało mu się wejść do gry. Pozwolił Kessiemu rozegrać akcję, po której padł trzeci gol" - dodał włoski Eurosport, który Polakowi dał notę 4,5. Taką samą ocenę Linetty otrzymał od redakcji "Corriere della Sera".