KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Członkowie "Psycho Fans" skazani. Szef grupy spędzi 15 lat za kratkami

Sąd w Gliwicach w piątek wydał wyrok ws. grupy pseudokibiców Ruchu Chorzów "Psycho Fans". Akt oskarżenia obejmował 16 osób i ok. 100 różnych przestępstw.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Policja Getty Images / Jaap Arriens/NurPhoto / Policja

Sąd Okręgowy w Gliwicach skazał Macieja M. ps. "Maślak", domniemanego szefa grupy pseudokibiców Ruchu Chorzów "Psycho Fans", na karę 15 lat więzienia - poinformowała telewizja TVN24.

15 innym członkom gangu, w trwającym od 2012 r. procesie, sąd wymierzył kary od roku i trzech miesięcy do 14 lat. Oskarżeni odpowiadali za ok. 100 przestępstw popełnionych w całym kraju, w tym m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel narkotykami, pobicia, rozboje i włamania. Z procederu mieli uzyskać ponad 2 mln zł.

Ze względu na przepisy epidemiczne piątkowe ogłoszenie wyroku odbyło się bez udziału publiczności. O wysokości kar poinformowała Polską Agencję Prasową rzeczniczka gliwickiego sądu, sędzia Agata Dybek-Zdyń.

Za wyjątkiem jednego skazanego wszystkie zasądzone kary więzienia mają charakter bezwzględny. Sąd wymierzył też przedstawicielom "Psycho Fans" kary grzywny i zobowiązał ich do naprawienia wyrządzonych szkód. Wyrok jest nieprawomocny.

- Porywaliśmy biznesmenów. "Maślak" z innym członkiem grupy przebierali się za funkcjonariusza CBŚ. Porwali chłopa, biznesmena, wymusili na nim oddanie mercedesa oraz prawie 300 tys. zł - opowiedział w programie "Superwizjer" Łukasz B., pseudonim "Baluś", który zdecydował się na współpracę z policją (więcej TUTAJ).

W wielowątkowym śledztwie dotyczącym przestępczej działalności "Psycho Fans" do tej pory zarzuty przedstawiono ok. 150 osobom. Do sądów trafiło 17 aktów oskarżenia przeciwko członkom grupy.

Zobacz:
Kolejne zatrzymania pseudokibiców Psycho Fans. "Uderzenie w grupę przestępczą"
"Superwizjer". Jadczak i Fuja pokazali grupę kiboli Ruchu Chorzów od środka. Była najgroźniejsza w Polsce

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×