Znamy pierwszego beniaminka eWinner II ligi

Sprawa awansu w grupie IV III ligi jest już jasna. Wszystko zostało załatwione w bezpośrednim starciu. Sokół Sieniawa przegrał z Wisłą 0:1. Dzięki trzem punktom zespół z Puław może cieszyć się z promocji na szczebel centralny.

Michał Piegza
radość piłkarzy Wisły Puławy Twitter / KS Wisła Puławy / Na zdjęciu: radość piłkarzy Wisły Puławy
W sezonie 2020/21 z III ligi do II awansuje tylko zwycięzca każdej z grup. W IV już od soboty wszystko jest jasne. Promocję na poziom centralny wywalczyła Wisła Puławy, która niemal od początku rozgrywek dominowała nad resztą rywali.

W 35. kolejce lider rywalizował na boisku wicelidera i wygrał 1:0, po bramce już w 5. minucie zdobytej przez Adriana Paluchowskiego. Goście od 26. minuty grali w dziesiątkę, z boiska został wyrzucony za faul taktyczny Błażej Cyfert.

Puławianie dowieźli wygraną do końca. Awans mogli świętować dzięki temu, że 3. w lidze Stal Stalowa Wola tylko zremisowała 2:2. Do końca rozgrywek w IV pozostało siedem kolejek. Kibice będą mogli pasjonować się już tylko walką o utrzymanie.

Sokół Sieniawa - Wisła Puławy 0:1 (0:1) 0:1 - Paluchowski 5'

X Drużyna Mecze Punkty Bramki Z R P
1. Wisła Puławy 34 84 87:24 26 6 2
2. Sokół Sieniawa 34 65 55:29 19 8 7
3. Stal Stalowa Wola 33 61 62:33 19 4 10
4. Podhale Nowy Targ 32 59 48:34 17 8 7

Czytaj także: III liga. Rezerwy Legii Warszawa postraszyły lidera Kibice Ruchu Chorzów wściekli na klub. "Na własne życzenie zrezygnowaliśmy z tej okazji" ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Sędzia nabrał się na jawne oszustwo

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!