Patryk Klimala zadebiutował za oceanem. Kacper Przybyłko lepszy w "polskim" meczu

Patryk Klimala ma za sobą pierwszy mecz w Major Soccer League. Drużyna New York Red Bulls przegrała 0:1 w starciu wyjazdowym z Philadelphią Union.

Rafał Szymański
Kacper Przybyłko Getty Images / Emilee Chinn / Na zdjęciu: Kacper Przybyłko
Jedyna bramka padła w 9. minucie tej rywalizacji. Na listę strzelców po stronie gospodarzy wpisał się Cory Burke. Polscy napastnicy pojawili się na boisku w drugiej odsłonie.

W 46. minucie Patryk Klimala zastąpił Daniela Royera. 12 minut później plac gry opuścił Anthony Fofana i Kacper Przybyłko wszedł z ławki rezerwowych.

Klimala był aktywny w ofensywie. W końcówce 22-latek odebrał piłkę rywalowi, przedryblował drugiego obrońcę, a następnie dośrodkował w pole karne. Mało brakowało i Jakob Glesnes trafiłby do własnej bramki.

W kwietniu młodzieżowy reprezentant postanowił odejść z Celtiku Glasgow, zaakceptował ofertę New York Red Bulls. Klimala będzie zarabiał rocznie 1 milion i 135 tysięcy dolarów. Może liczyć na lepsze warunki niż pięciu innych Polaków występujących w Major League Soccer (więcej TUTAJ).

Po porażce jego zespół znajduje się na 7. miejscu w tabeli Konferencji Wschodniej. Philadelphia jest aktualnie na 5. pozycji.

Philadelphia Union -  New York Red Bulls 1:0 (1:0)
1:0 - Cory Burke 9'