Piotr Zieliński uderzył z dystansu. Obrońca zmienił tor lotu piłki (wideo)

Piotr Zieliński mógł zdobyć bramkę w trzecim meczu z rzędu. Pomocnik podjął próbę zza pola karnego, ale gol został zapisany na konto Lorenzo Venutiego. Mecz zakończył się rezultatem 2:0.

Rafał Szymański
Zieliński pomógł SSC Napoli Twitter / Eleven Sports / Zieliński pomógł SSC Napoli
Na pierwszego gola czekaliśmy aż do 56. minuty. Po przewinieniu w polu karnym Rosario Abisso wskazał na 11. metr. Bartłomiej Drągowski był na ławce rezerwowych i dostał czerwoną kartkę za dyskusje z arbitrem. Do piłki podszedł Lorenzo Insigne. Pierwszy strzał odbił bramkarz "Violi", ale nie miał szans przy dobitce.

11 minut później było już 2:0 dla podopiecznych Gennaro Gattuso. Insigne zagrał do Piotra Zielińskiego, kadrowicz przytomnie uderzył zza pola karnego. Miał trochę szczęścia, ponieważ piłka odbiła się jeszcze od Lorenzo Venutiego i zmieniła tor lotu. Polak opuścił plac gry na kwadrans przed końcem, zastąpił go Dries Mertens.

Ostatecznie SSC Napoli zwyciężyło z Fiorentiną. Zespół 26-latka zrobił krok w stronę Ligi Mistrzów, przed 38. kolejką znajduje się 3. pozycji w stawce Serie A. Klub Drągowskiego jest na 13. miejscu.

Zieliński utrzymuje świetną formę. Wcześniej znalazł drogę do siatki w meczach z Udinese Calcio (5:1) i Spezią Calcio (4:1). Łącznie ma na koncie 35 występów ligowych, osiem trafień oraz dziesięć asyst.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Zieliński będzie filarem kadry na Euro 2020?